Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İstanbul Üniversitesi’nden açıklama: “Fotoğraflar çarpıtıldı”

İstanbul Üniversitesi’nin kampüsünün halka açıldığı ile ilgili yapılan duyurunun ardından sosyal medyada üniversiteden bazı fotoğraflar yayımlandı. Tepki çeken fotoğrafların ardından üniversite tarafından yapılan açıklamada ise fotoğrafların gerçeği yansıtmadığını ve provokatif paylaşım yapan hesaplara yasal işlem uygulanacağı söylendi.

İstanbul Üniversitesi'nin kampüsünün halka

İstanbul Üniversitesi kampüslerinin ziyaretçilere açılacağının duyurulması büyük tepki toplamıştı.  Başlayan uygulamada öğrenci olmayan kişilerin amfilere girerek dersleri izlediği görüntüler de paylaşılmıştı.

“HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK”

Konuyla İlgili Rektörlükten yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:  ”Ulusal bir TV-kanal yetkililerinin daha önceden aldığı kurumsal izin çerçevesinde ileri bir tarihte gerçekleştireceği çekim için ders arasında görevli personelimizin eşliğinde yaptığı ön inceleme ziyaretine ait fotoğrafların çarpıtılarak sosyal medya propagandasına çevrilmesi ve tamamen başka bir zemine taşınması, en hafif tabiriyle üniversitemizin ‘Açık Kapı-Açık Bilim’ felsefesini yıpratmaya yönelik provokatif bir girişimdir. Bu görselleri maksatlı bir şekilde paylaşan sosyal medya hesapları ile ilgili hukuki süreç ivedilikle başlatılacaktır.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2024-İSG/1 sınavı ne zaman? İSG/1 sınavı nedir? İSG/1 sınav tarihleri ne
Sıradaki Haber 2024-İSG/1 sınavı ne zaman? İSG/1 sınavı nedir? İSG/1 sınav tarihleri ne zaman?