Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İslam Memiş’ten evleneceklere müjdeli haber! Altın alacaklar için uygun tarihi açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in 2024 hedef altın fiyatı belli oldu… Ons altın 2.375 dolara kadar yükselirken ondan aldığı destekle gram altın fiyatı 2.455 TL’ye ulaştı. Memiş, altın fiyatları için o tarihe işaret ederek, “Düşüşlerin kalıcı olacağını söylemek zor” dedi.

Altın ve Para Piyasaları

İslam Memiş’in açıklamalarına göre, “Gram altın fiyatı şu an serbest piyasalarda 2.442- 2.455 TL aralığında işlem görüyor. Ons altın şu anda 2.353 dolar seviyesinde. Mayısta tekrar baskılanan bir fiyatlamanın karşımızda olacağını tahmin ediyorum. Ons altın tarafında yatırımcısı 2.280- 2.380 dolar aralığını takip etmeli. Fed belirsizliği var. Enflasyonist bir ortamdan geçiyoruz.”

MAYIS AYI BASKILAMA DEVAM EDER

“Jeopolitik gerilimler ciddi anlamda belirsiz ve kontrol yine merkez bankalarında olduğu için altın fiyatları mayıs ayında baskılanma sürecine devam edecek. Ons altın için 2.280- 2.380 dolar aralığını kısa vadede takip ediyor olacağız. Orta ve uzun vadeye baktığımız zaman 2700 dolar devamında 3000 dolar seviyesine kadar bir yükselişin mümkün olduğunu söyleyebilirim.”

ONS ALTIN TAKİP EDİLMELİ

Gram altın yatırımcısı ons altın fiyatını takip etmeli. Ons altın ne zaman 2280 dolara tekabül ederse onun karşısındaki gram altın kaça tekabül ediyorsa orada gram altın alabilir. Gram altın fiyatında takip ettiğimiz bant aralığı 2.400-2.500 TL aralığı. Mayıs ayında bu bant aralıklarını takip etmeyi sürdüreceğiz.
Altın fiyatları için orta ve uzun vadedeki pozitif beklentilerimiz devam ediyor. Özellikle hem ONS tarafında hem dolar tarafında beklediğim yükselişle birlikte gram altın/TL fiyatında bu yıl ilk önce 2700 TL devamında 3000 TL seviyesini hedef alan bir yükseliş trendinde olacağını tahmin ediyorum.

DÜĞÜN YAPACAKLARA MAYIS FIRSATI

Özellikle düğün yapacaklar, altın borcu olanlar, altın yatırımı düşünenler Mayıs ayını değerlendirmeli. Belki Haziran ayında da bu baskılanma süreci devam edecek. Ancak Temmuz ayı itibariyle altın fiyatları cephesinde yukarı yönlü hareketlerin devam edeceğini göreceğiz.