Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İş arayanlar için önemli uyarı! Bakanlık ‘son 5 gün’ diyerek duyurdu… 1.608 personel alınacak!

İçişleri Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Bakanlığın sözleşmeli personel alımı şartları ve başvuru tarihleriyle ilgili tüm detaylar…

İçişleri Bakanlığı, merkez ve

İçişleri Bakanlığı personel alımı ile alakalı daha önce Bakanlıktan açıklama gelmişti. Bakan Ali Yerlikaya’nın açıklamasına göre, 96’sı merkez teşkilatında, 1512’si taşra teşkilatında olmak üzere lisans, ön lisans ve lise mezunu toplam 1.608 sözleşmeli personel istihdam edilecek.

Bu açıklamanın ardından herkesin aklına şu sorular akıllara takıldı: “İçişleri Bakanlığı 1608 personel alımı başvuruları ne zaman başlıyor? İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuru şartları nelerdir?” İşte merak edilen soruların cevapları…

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMI NE ZAMAN?

Resmi Gazete’de yayımlanan İçişleri Bakanlığı duyurusuna göre, Bakanlık merkez ve taşrada çalıştırmak üzere toplamda 1608 sözleşmeli personel alacak.

İçişleri Bakanlığı personel alımı başvuruları, 22 Nisan’da başlayıp 26 Nisan’a kadar devam edecek. Başvurular bu tarihleri arasında E-Devlet üzerinden yapılacak.

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI PERSONEL ALIMINDA KPSS ŞARTI VAR MI?

Başvuracak adayların ene önemli kriterlerden birisi KPSS’ye girmiş olmaktır. Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 ve lise mezunları için KPSSP94 puan türünden ÖSYM tarafından 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı (B) Grubundan en az 60 ve üzeri KPSS puanına sahip olmaları gerekmektedir. Adaylar, tercih sırasına göre ilan edilen pozisyon sayısının en fazla dört katı olarak değerlendirilecektir.

Diğer şartlar arasında şunlar da var: T.C. vatandaşı olmak, Devlet Memurluğu Kanununda belirtilen yeterliliklere sahip olmak, ceza kanununda belirtilen cezaları almamış olmak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 53. madde hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, KPSS’den yeterli puanı almış olmak, 18 yaşından büyük olmak Kamu haklarından mahrum olmamak.

İçişleri Bakanlığı’nın bu personel alımı, birçok aday için önemli bir fırsat sunmaktadır. Başvuru yapacak adayların gerekli şartları sağladığından emin olmaları ve başvuru sürecini eksiksiz tamamlamaları önemlidir. Bu alımla ilgilenen adayların belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları ve gerekli belgeleri eksiksiz olarak sunmaları gerekmektedir.