Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İphone yine rekor kırdı

Apple’ın 2007’de piyasaya sürdüğü ilk nesil iPhone açık artırma ile satışa çıktı. Jelatini açılmamış iPhone 5 milyon TL’ye satıldı.

Apple'ın 2007'de piyasaya sürdüğü

Apple’ın piyasaya 2007 yılında sürdüğü ilk nesil iPhone dün yapılan açık artırmada rekor fiyata satıldı. Henüz jelatini açılmamış olan 4GB’lık model için düzenlenen açık artırmada akıllı telefonun 190 bin dolara alıcı bulduğu belirtildi. O dönemde piyasaya 599 dolara satışa çıkan telefon böylelikle tavsiye edilen perakende satış fiyatının 300 kat üzerine satılmış oldu.

28 TEKLİF GELDİ

Steve Jobs’un, “Telefonu yeniden icat etme” vaadiyle tanıttığı telefonu açık artırmaya çıkaran LCG Auctions isimli şirket, “Bu ürün koleksiyonerler için ideal. Çok nadir” açıklamasını yaptı. 10 bin dolardan başlayan açık artırmaya 28 teklif geldiği belirtildi. 

PİYASADAN ÇEKİLMİŞTİ

iPhone koleksiyonerleri arasında büyük bir önemi olduğu belirtilen telefon çok kısa bir süre satışta olmuştu. 4GB depolama alanı olan telefon, 8GB depolama alanına sahip modelin piyasaya sürülmesi ve satışların beklenen skalada seyretmemesi sonucu piyasadan çekilmişti.