Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Vasfi Aşçı

İhsan Kaya hocamız bu onuru fazlasıyla hak etti

Spor kültürünün en temel konusu insandır. İnsanı tanımadan, bilmeden, görmeden, çalışmalarını gözlemlemeden, hareketlerini yorumlamadan ona bir eğitim elbisesi biçmek doğru olamayabilir. Spor eğitiminin temelinde, önce insan hareketlerinin incelenmesi yer almalıdır.

DENİZLİ TARİHİNİN EN BÜYÜK ZAFERİ

Yıllar öncesinden spor vesilesiyle tanıdığım, Denizli bölgesi Karate antrenörlerinden İhsan Kaya hocamız geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor’da ayın antrenörü seçildi. İhsan hocamız 42 yıldır karateye hizmet etmektedir. Denizli ilinin karate tarihindeki en büyük zaferinin altında onun imzası vardır. Kendisi Uluslararası hakem ve 4.cü kademe 7. DAN Karate antrenörüdür. Yaklaşık 14 yıldır da Gençlik Spor çatısı altında çalışmalarını sürdürmektedir.

 

ÇOK ÖNEMLİ SPORCULAR YETİŞTİRDİ

Katıldığı her şampiyonada başarı ve başarısızlığın sebeplerini iyi araştırıp analiz edebilen çalışmalarını ona göre planlayan İhsan hocamız, yetiştirdiği sporcuları birçok şampiyonalarda kürsüde yerini alırken, Türkiye şampiyonu, Avrupa şampiyonu ve dünya finalisti sporcular çıkarttı. Hem Türkiye ‘yi hem Denizli’yi gururlandırmayı başardı. Milli takıma nice sporcular verdi, hakemler antrenörler yetiştirdi.

 

SPORCU OLMAK İÇİN NELER GEREKLİ?

Merkezefendi Gençlik Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çok amaçlı spor salonunda çalışmaları devam ediyor. Burada çok iyi bir potansiyelleri var. Karate sporu disiplin gerektiren bir spor olduğu için, disiplinden ödün vermeyen çalışmaları çok iyi sonuçlar almalarına olanak sağlıyor. Bu doğrultuda şampiyonalara hazırlanıyorlar. Biri bana “Sporcu olmak için neler gerekli?” diye bir soru sorsa, akla ilk gelen şey “disiplin” olduğunu söylerim. Evet, sporcu olmak için öncelikle disipline ihtiyaç var. İlla yarışmacı sporcu olmaya ya da sporda çok çok ilerlemiş olmaya gerek yok. Sadece spora başlamış olmak bile otomatik olarak disipline girmeye yeter.

 

 

DİSİPLİNİN ÖNEMİ

Tüm spor dallarının temelinde mutlaka disiplin vardır. Spor sayesinde oluşan disiplin, hayatın diğer tüm alanlarında başarılı olmaya katkı sağlar. Karate sporunda disiplin önemine vurgu yapan İhsan hocamız, insana vermiş olduğu özgüvenden dolayı yediden yetmişe herkesin bu sporu yapabileceğini ve herkesi bu sporu yapmaya davet ediyor.

 

TEBRİK EDİYORUM

Gençlik Spor Müdürlüğü’nün “Ayın Antrenörü” seçimi konusunda kendisini layık gören başta Ömer İlhan müdürüne ve diğer kurum müdürlerine teşekkürlerini ileten İhsan Kaya hocamı tebrik ediyorum. Denizli ilinin Karate ‘de markası haline gelen İhsan Kaya hocamıza, hayırlı olması temennisiyle, nice başarılar diliyorum.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER