Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İHK başkanlığı için Kocaeli’den 2 aday başvurdu

Merkez Hakem Komitesi İl Hakem Kurulu Başkanı olma kriterlerini değiştirmiş ve bundan böyle merkezden atama yerine başkanlık için sınav yapılacağını duyurmuştu.

Merkez Hakem Komitesi İl

BU AKŞAM SONA ERDİ

İl Hakem Kurul Başkanlığı için başvuru bu akşam (Cuma) saat 17.30’da sona erdi. İlimizden 2020-2021 yılında İl Hakem Kurul Başkanı Ahmet Tosun ve daha önce de kurul yönetimlerinde yer almış Mehmet Bahri Toksagül’ün başkanlık için başvuruda bulunduğu öğrenildi.

EN AZ 10 YIL HAKEMLİK ŞARTI

Merkezden atanmanın kalkmasıyla yeni İHK başkanı olmak için en az 10 yıl hakemlik yapmış olunması ve basın kuruluşlarının herhangi birinde daha önce hiç bulunulmaması gerekiyor. Başvuru yapan Ahmet Tosun’un 18’si profesyonel olmak üzere toplam 20, Mehmet Bahri Toksagül’ün ise yaklaşık 10 yılı il, 7’si de klasman hakemliği olmak üzere 17 yıllık hakemliği, toplamda ise iki adayın da yaklaşık 30’ar yıl camiaya hizmeti bulunuyor.  

SINAVIN ARDINDAN MÜLAKAT VAR

Tercihen İngilizce bilen ve klasmanda hakemlik yapmış olanlar sınav öncesi artı puan alacaklar. İHK sınavları TFF Sakarya Bölge’de olacak ve adaylara futbol kuralları ile ilgili sorular sorulacak. Sınavın ardından mülakat da yapılacak ve mülakat süresi 15 dakika olacak.  Sonuçlar ise TFF’nin resmi internet sitesinden ilan edilecek.

 

BAŞKANLAR DEĞİŞSE BİLE ONLAR KALACAK

İl Hakem Kurul Başkanı olacak kişi 2 yıl boyunca görev alacak ve bu süreçte MHK ve ya TFF başkanlığında değişiklik olunsa bile sınavı kazan İHK başkanları görevlerine ekibi ile birlikte devam edebilecek. Kocaeli’de son dakikada bir değişiklik olmazsa Ahmet Tosun ve Mehmet Bahri Toksagül’dan birisinin yeni İHK başkanı olması bekleniyor.