Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Harun Yıldızlı’dan kongre ve ittifak açıklaması

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, partisindeki kongre sürecini izlediğini ifade etti. Öte yandan İyi Partililere seslenen Yıldızlı, “Siyasette her zaman eli sıkabilecek kadar kapı aralık bırakılmalı” diyerek mesaj verdi

CHP Kocaeli Milletvekili Harun

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Nokta Gazetesine yaptığı ziyarette önemli açıklamalarda bulundu. Partisindeki kongre sürecini değerlendiren Yıldızlı, süreci takip ettiğini ifade etti. CHP İl Başkanı Bülent Sarı’nın süreci iyi yönettiğini ifade eden Yıldızlı, İyi Parti’ye de mesajı verdi.

YERELDE İTTİFAK

İşte Harun Yıldızlı’nın öne çıkan açıklamaları:
Cumhuriyet Halk Partisi ve ittifakın, ittifak politikasına bağlı. O yüzden bu soruya cevap vermek doğru olmaz. Biz elbette kendi adaylarımızı çıkaracağız. Yerel seçimlerde ittifak yapılacak yerler de olabilir. Zafer Bey, 2019 seçimlerinde Başiskele’de ciddi bir başarı yakalamıştı. Yeniden aday olur mu, Olmaz mı? Bilemem. Yine diğer partilerin kendi iç dinamiklerini ilgilendiren bir durum. Yerel seçimlere hala uzunca bir süre var. Uzun mesafemiz var. Onun için bir an önce kongrelerimizi bitirmek ve kadrolarımızla yerel seçim atmosferine girmek istiyoruz. Daha sonra şartları ve kuralları belirleyeceğiz.

KENDİ ÜYELERİMİZ VE ÖN SEÇİM
Yerel seçim için adaylarımızı mevcut üyelerimizden seçeceğiz. Nasıl seçeceğimiz ile ilgili olarak da kesinlikle ön seçim yapılmasından yana olduğumu söyleyebilirim. Her zaman ön seçimi savunan bir insan oldum. Savunmaya da devam edeceğim. Parti içinde adaylarımızı belirlerken anketlere bakmamız lazım, toplumda karşılığı olan isimlere bakmamız lazım. Sivil Toplum Örgütlerine sormak lazım. Her ilçenin kendi özünde çözülmesi gerekiyor. İlçelerin kendine göre değişen faktörleri var. Şimdi Karamürsel’deki sistem farklı, Körfez’deki sistem farklı. 

KELİMELERİMİ DİKKATLİ SEÇERİM

(Soru: Devam eden süreçte ittifak ile ilgili nasıl bir gelişme bekliyorsunuz? CHP – İYİ Parti olarak. Bu konuda özellikle Lütfü Beyin çok sert açıklamaları var.)
Lütfü abinin açıklamalarını doğru bulmuyorum. Lütfü abi, sevdiğimiz bir abimizdir. Siyaset farklı, yaklaşımlar farklıdır. Kemal bey bu konuda özverili adımlar attı. Hatta ben İl Başkanıyken özel talimat verdi. İYİ Parti’ye destek olunması, İYİ Parti ile ilişkilerinin sıkı tutulmasına yönelik Genel Başkanın özel isteği vardı. Bu özveri gözardı edilemez. Bir kahvenin 40 yıl hatrı var. O yüzden kelimelerimi dikkatli seçerim. Herkesin ona göre konuşması lazım. Siyasette her zaman kapı aralığı kadar yer kalmalı ki tokalaşabilesiniz.
PAZARDAN MEYVE ALMIYORUZ

(Soru: İYİ Partililer bizim oyumuzla kazandılar ama temsilimiz çok düşük diyorlar. İzmit’i birkaç defa örnek verdi. Bu bakış açısı doğru mu?)
Ben daha çok ilkeler açısından bakmak lazım. Pazardan meyve almıyoruz. Doğru görmüyorum. CHP yüzde 25 ile ana muhalefet partisi. Burada bir değişimi sağlamak için yola çıktık. Türkiye’deki anti demokratik sistemi değiştirmek için yola çıktık. Hakkı, hukuku adaleti sağlamak için yola çıkıldı. Asıl ana nedenler bu. Biz pasta paylaşmıyoruz. Bakış açısı çok önemli.

KAHVENİN 40 YIL HATRI VAR
Süreç ilerledikten sonra ben ittifaklarını yine geleceği kanaatindeyim. Kim ne derse desin şöyle söyleyeyim. Biz kendi adayımızla çıkınca yine orta yol bulunacağı kanaatindeyim. Elbette bizim kimseye ihtiyacımız yok gibi söylemlere girmiyorum. Kullandığımız dil her zaman birleştirici ve ılımlı. Bir kahvenin 40 yıl hatrı olduğunu bilerek hareket ediyoruz.

BÜLENT SARI BAŞARILI MI?
Bülent kardeşim çok çalışkan ve tecrübeli bir başkan. Çok genç yaşta ilçe başkanlığı görevi yaptı. İlde önemli görevlerde bulundu. Belediye başkanlığı aday adaylığı için görevinden istifa etmişti. Örgütün her kademesinde çalıştı, İl Sekreterliği yaptı. Bülent Bey 2 tane seçim yönetti. Seçim döneminde ciddi bir rahatsızlığı vardı. Ayakta durmakta zorluk çekiyordu. Ona rağmen bir an olsun yılmadı, pes etmedi. Çok iyi iş çıkardı. Örgütü güzel yönetti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti Milletvekili ve Türkiye
Sıradaki Haber Kurum’dan Özel’e sert yanıt!