Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Harun Yıldızlı: Aklımda tramvay ve Ormanya var

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Nokta Gazetesine yaptığı ziyarette Kocaeli Büyükşehir Belediyesini eleştirerek, “Aklımda tramvay ve Ormanya’dan başka proje yok” dedi

CHP Kocaeli Milletvekili Harun

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, Nokta Medya’yı ziyaret etti. Nokta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, Nokta TV Genel Yayın Yönetmeni Berkan Aslan ve Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Gültekin’in konuğu oldu. CHP İl Başkanlığı görevinden istifa ederek milletvekili adayı olan ve partisinin ikinci sırasından aday gösterilerek milletvekili seçilerek Ankara’ya giden Harun Yıldızlı, kent ve ülke gündemine dair önemli açıklamalarda bulundu.

EN BÜYÜK SORUN DEPREM

CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Deprem Kocaeli’nin en büyük sorunu. Biz sosyolojik bir araştırma yapmıştık Kocaeli’nin sorunlarıyla ilgili. Halkın yüzde 85’inin en büyük sorun olarak depremi gördüğü ortaya çıktı. Biz 1999’dan sonra ne yaptık? Yapı stoğumuz ne durumda. Japonya’da 9 şiddetinde deprem oluyor. Bir şey yok. Bizdeki durumu görüyorsunuz. Ne yapılabilir? Bilim ne diyorsa onu yapacaksın. Neresi aydınlıksa ona göre iş yapacaksın. Bu zemin nerede sağlam ise binayı oraya yaptıracaksın. İnsan hayatından kıymetli hiçbir şey yok. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi söylediğiniz gibi bir proje başlattı. Kıymetli ama çok geç kalındı. 

SEFA BEY GİBİ İZ BIRAKMAK LAZIM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin son dört buçuk yılına baktığımızda bende kalan bir tramvay projesi ve de Ormanya projesi oldu. Siyasetin içinde belediye ve özellikle yerelde yaptıkları işler ön plana çıkar. Örneğin Sefa Bey (Sirmen) ele alalım. Sefa Sirmen dediğimizde aklımıza ne geliyor? Buz pateni, Yuvacık Barajı, İzgaz ve İzaydaş… Bu liste uzar gider. Yerel iktidar da Sefa Bey gibi iz bırakmak lazım. 

MİLLET SIRAT KÖPRÜSÜNDEN GEÇİYOR

Bana ise yolu olmayan stat şikayeti geliyor. Milletin sırat köprüsünden geçerek maça gittiği görüntüler geliyor. Ulaşım çilesi geliyor. Kocaeli’nin dört buçuk yıllık sorununa çözüm bulamadılar. Biz iyi projeyi alkışlarız, destek veririz. Bakın, tramvay güzel güzel çalışıyor. Tramvay çalışmalı. Benim mesleğim gereği de toplu taşıma gibi toplu çözümleri kıymetli buluyorum ve önemli görüyoruz. 

HAVA LİMANI VAR YOLCUSU YOK

Yeni bir kent meydanı yapılıyor. İzmit’te otopark problemi var. Milli İrade Meydanına getirdiniz yeni bir kent meydanı. Ama ne yenir ne içilir. İsmet Paşa’yı kaldırdınız. Oraya Millet Bahçesi yaptınız. İZAYDAŞ’ın burnunun dibine stadyum yaptınız. Oraya stat mı yapılır? Stadı koydunuz yolu yok. Havalimanı var, yolcusu yok. 

YORUM YAPAMAM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Tahir Büyükakın’ın yeniden adaylığı, kendi partisinin iç işleyişi ile ilgili bir şey söylemem doğru olmaz. Kendi içlerinde dinamikleri var. Biz onların iç dinamiklerini bilemeyiz, Tahir Beyi aday gösterirler ya da göstermezler bir şey diyemem. Yorum yapamam.