Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Harun Öztaş: Kandıra’yı yetkin insanlar yönetmeli

Seçimlere kısa bir süre kala belediye başkan aday adaylarının seçim heyecanına ortak oluyoruz. Aday adaylığı süreci ile ilgili konuşan Harun Öztaş, “Kandıra’yı yetkin ve bilgili insanların yönetmesi gerekiyor” dedi.

Seçimlere kısa bir süre

Mart 2024 tarihinde gerçekleşecek olan seçimlere sayılı günler kala siyaset arenası hareketlendi. Partiler çalışmalarını sürdürürken aday adayları ise kendilerini göstermeye başladı. Yerel seçimlerin en heyecanlı ve çekişmeli geçtiği illerden Kocaeli’de birçok aday adayı belediye başkanı olmak için ilk adımını attı. Aday adayları artık heyecanla adayların açıklanmasını bekliyor. Biz de seçimlere kısa bir süre kala belediye başkan aday adaylarının seçim heyecanına ortak oluyoruz. Nokta Gazetesi’ne konuşan aday adayları aday adaylığı süreçlerini değerlendi.

İLK RESMİ BAŞVURUYU YAPMIŞTI

AK Parti’den Kandıra Belediye Başkan aday adayı olmak için ilk resmi başvuruyu yapan Doçent Doktor Harun Öztaş, gazetemize açıklamalarda bulundu. Öztaş açıklamasında, “Artık teknopratik belediyeler olmalı. Kandıra’yı yetkin ve bilgili insanların yönetmesi gerekiyor.

“ÇEŞİTLİ PROJELERİMİZ VAR”

Ben doçentim, aynı zamanda psikoloğum. Kamu ve iktisat alanında da bölümler bitirdim. Kandıra’nın kalkınması için çeşitli projelerimiz var. Avrupa Birliği kadın girişim kooperatiflerine öncelik veriyor. Bunun belirli şartları var. Mesele kooperatifin yüzde 90’u kadın, yüzde 10’u belediye destekli oluyor.

“TURİZM ALANLARINI DEĞERLENDİREMİYORUZ”

İlçemizdeki dezavantajlı grupları, köyleri, köylüleri biliyorum. Kandıra’nın 100 yıl önce de nüfusu 50 bindi. Yine 50 bin. İlçemizin 52 km sahili, 7 bayraklı plajı var. Yeterince turizm alanımız var ama değerlendiremiyoruz.

“İYİ BİR EKİBİM VAR”

Tarım ve hayvancılık bitmek üzere. Genç nüfusumuz iş için kentlere göç ediyor. Kandıra’da hindicilik vardı. Ama şimdi eskisi kadar yok. Manda yoğurdun da ileri düzeydeydik, geriledik. Alanında uzman isimlerin yer aldığı iyi bir ekibim var. Projelerimiz ile Kandıra’yı kalkındıracağız” dedi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seçimlere kısa bir süre kala
Sıradaki Haber Yakup Karaaslan; “Kandıra’yı Marmara’nın Bodrum’u yapmak istiyorum’