Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Hakem Kurulu ikinci kez toplandı

Milyonlarca memur ve memur emeklisini ilgilendiren maaş zammıyla ilgili gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun vereceği kararda olacak. Kamu Görevlileri Hakem Kurulu, zam oranın görüşmek için bugün ikinci kez toplandı. Kurul, zam oranlarına ilişkin kararını en geç 31 Ağustos Perşembe gününe kadar verecek.

Milyonlarca memur ve memur

1 Ağustos’ta başlayıp 22 Ağustos’ta sona eren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmelerinde yetkili konfederasyon Memur-Sen ile Kamu İşveren Heyeti’nin 2024 ve 2025’teki kamu emekçileri zammı oranında uzlaşamamasının ardından, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu süreci başladı.

Kamu emekçileri ver emeklilerin iki yıllık zam oranında gözler Kamu Görevlileri Hakem Kurulu’nun vereceği karara çevrildi. Kurulun vereceği karar kesin olacak ve karara itiraz edilemeyecek.

Dün ilk toplantısını yapan kurul, bugün bir kez daha toplandı. Toplantıda taraflar tekliflerini sundular. NTV’de yer alan habere göre, toplantı yaklaşık 2 saat sürdü. Sayıştay Başkanı Metin Yener başkanlığındaki toplantıya, akademisyenler, Memur-Sen, Kamu-sen ve KESK temsilcilerinden oluşan 11 üyenin tamamı katıldı. Toplantıda, taraflar dinlendi önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ardından Memur-Sen yetkilileri zam oranına ilişkin kendi bakış açılarını ortaya koydu.Heyet

pazartesi günü üçüncü toplantısını yapacak

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ramazan Bayramı tatilinin sona ermesiyle
Sıradaki Haber Kuyumculara Orta Doğu hücumu!