Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gmail çeviri özelliği nedir? Nasıl kullanılır?

Gmail’in bir süredir beklenen çeviri özelliği nihayet kullanıma sunuldu. İşte özelliğe ve nasıl çalıştığına dair detaylar!

Gmail'in bir süredir beklenen

Google’ın beklenen yeni özelliği sonunda Gmail uygulamasında kullanıma sunuldu. Bu özellik sayesinde e-postalarınızı kolayca tercih ettiğiniz dilde çevirebilmeniz mümkün olacak. Hem Android hem de iOS kullanıcıları için sunulan bu özellik, iletişimde bulunduğunuz kişinin dil bilmeme durumunu dert etmenize gerek bırakmıyor.

Gmail’in bu güncellemesi, özellikle birden fazla dil bilmeyen ve farklı ülkelerden insanlarla e-posta iletişimi sağlayan kullanıcılar için oldukça kullanışlı bir çözüm sunuyor. Özellik, beta kullanıcılarına sunuldu ve ilerleyen dönemlerde tüm kullanıcıların erişimine açılacak.

KULLANMAK ÇOK KOLAY

Bu özelliği kullanmak oldukça kolay. E-postalarınızı açtığınızda, üç noktalı menüde çeviri seçeneğini bulacaksınız. Bu seçeneği kullanarak e-postanızı istediğiniz dile çevirebileceksiniz. Özellik, rakip e-posta sağlayıcılarının uzun süredir sunduğu bir özellik olup, Gmail kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir yenilik olarak karşımıza çıkıyor.

Eğer hala bu özelliği deneme fırsatını yakalayamadıysanız, beta kullanıcısı olarak kaydolabilir veya özelliğin tüm kullanıcılar için genel erişime açılmasını bekleyebilirsiniz. Yeni çeviri özelliği, Gmail’in kullanıcı deneyimini daha da zenginleştirerek e-posta iletişimini daha etkili hale getiriyor.