Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazze’de can kaybı 35 bin 272’ye yükseldi

İsrail ordusu, bugün Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine saldırılar düzenledi. Saldırılarda en az 37 Filistinli hayatını kaybederken, çok sayıda kişi de yaralandı.

İsrail ordusu, bugün Gazze

Yedi aydır Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarını aralıksız sürdüren İsrail ordusu, bugün Gazze kentindeki Ebu İskender, Es-Sidra ve Es-Sahabe bölgelerine saldırılar düzenledi.

“Cahcuh”, “Gaferi” ve “Delu” ailelerinin evlerini hedef alan İsrail saldırılarında 10’u çocuk 30 Filistinlinin yaşamını yitirdiği, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

İsrail ordusunun evine düzenlediği saldırıda gazeteci Muhammed Cahcuh’un ailesinden çok sayıda kişiyle yaşamını yitirdiği aktarıldı.

Hastane kaynaklarından alınan bilgiye göre de İsrail ordusunun, Gazze’nin güneyindeki Refah kentinde “Halkavi” ailesinin evine düzenlediği saldırıda yaşamını yitiren 4 Filistinlinin cenazesi ile çok sayıda yaralı Kuveyt ve Birleşik Arap Emirlikleri Hastanelerine getirildi.

ENKAZ ARAMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Görgü tanıkları, sivil savunma ekiplerinin yıkılan evin enkazında kayıpları aramaya devam ettiğini belirtti.

İsrail ordusuna ait topçuların Refah kentinin doğu ve orta kesimlerini yoğun şekilde bombaladığını aktaran tanıklar, Refah’ın doğusunda İsrail askerleri ile Filistinli direniş grupları arasında silahlı çatışmaların yaşandığını ifade eti.

Gazze’nin doğusundaki Derec Mahallesi’nde İsrail ordusunun bir binayı hedef alan saldırısında 3 Filistinli öldü, çok sayıda kişi yaralandı.

İsrail ordusunun Gazze’nin kuzeyindeki Cibaliya Mülteci Kampı’nda evleri bombaladığını aktaran görgü tanıkları, Filistinli direniş grupları ile İsrail askerleri arasında çatışmalar yaşandığını söyledi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çin'de bir yayıncı, sahte izleyici
Sıradaki Haber Sahte görüntülenmeye hapis cezası!