Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Fatma Hanım’ı gören öcü gibi kaçıyor”

CHP’nin önemli isimlerden olan Fethi Güven İzmit İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada, “Ben Fatma Hanım’ı başarılı buluyorum ama örgüt dediğiniz zaman bizim başkanımız öcü gibi kaçıyor.” dedi.

CHP’nin önemli isimlerden olan

Yerel seçim öncesi kongre kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci İzmit İlçe Örgütü kongresi ile devam etti. Partinin İzmit İlçe Kongresi bugün Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut İlçe Başkanı Gökhan Darcan yeniden aday olmazken Cengiz Çakar ve Gökhan Ercan başkanlık için listelerini divana sundu. 397 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonunda 16 kişilik yönetim kurulu üyesi seçilecek. Kongreye CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiller ve Muhip Kanko, İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Eski TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner Arduç,  delegeler katıldı. 

“BİZ NİYE VARIZ”

CHP İzmit Zabıtan Mahalle Delegesi Ahmet Yıldız ilçe kongresinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bizler buralara gelebilmek için mahallelerimizde yarış verdik. Amacımız burada partiyi temsil etmek. Bizim derdimiz mahallelerimize hizmet götürebilmek. Sayın Fatma başkanım burada. Biz kendisiyle muhalif olabiliriz. Kendisiyle tartışmaya girebiliriz. Arkadaşlar Fatma Başkanımız veya diğer başkanlarınız bizim arkamızda durmazlarsa bir seçimlerde onların ardından nasıl duracağız? Biz belediyede en ufak işimizi yaptıramıyorsak ya da ilçe başkanımıza gidip bir adını söylediğiniz zaman bu işimizi yaptıramıyorsak vatandaşın da işini yaptıramıyorsak biz niye varız? 

“BİZE HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ VERİN”

Biz kimle hizmet edeceğiz? Biz mahallemizi temsil etmek için buraya geldik. Biz mahallemiz için, mahallemize çalışmak için buralara geldik. Şimdi size soruyorum arkadaşlar. Cengiz Başkan ya da Gökhan Başkan ikisinden biri seçilecek. Bizim için ne değişecek? Biz yine belediyenin kapısında bekleyecek miyiz? Gene muhtarları iş yaptıramayacak mıyız? Yine müdüre gittiğiniz zaman kapıdan mı gönderecek. Bize hak ettiğiniz değeri verin.”

“FATMA HANIMI GÖREN ÖCÜ GİBİ KAÇIYOR”

CHP’nin önemli isimlerden olan Fethi Güven İzmit İlçe Kongresinde yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Ben Fatma Hanım’ı başarılı buluyorum ama örgüt dediğiniz zaman bizim başkanımız öcü gibi kaçıyor. Belediyeye girdiğinde 10 adamdan 9’unu tanımıyorsun. Sağcı bir güruh var. Sefa Sirmen belediye başkanlığı yaptığı zaman bir tane işsiz solcu, sosyal demokrat kalmadı. Fatma Hanım işçi almaya devam ederse güzel şeyler olacak. Bu örgüt seçimleri sayesinde bazı arkadaşlarımız işe başlamış olacak” dedi.