Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Fahiş fiyat artışlarında yeni gelişme

Sıfır otomobillere yapılan kampanyaların hızlanması, 6 ay ve 6 bin kilometre sınırının gelmesi sonucunda ikinci el otomobil piyasasında yeni gelişmeler yaşandı.

Sıfır otomobillere yapılan kampanyaların

Geçen yıl sıfır araç fiyatlarını sollayan ikinci el araç fiyatları, alınan tedbirler ve 6 ay/6 bin kilometre satış yasağı gelmesi ile birlikte durma noktasına kadar geriledi. Sıfır araçlar için yapılan kampanyaların hızlanmasıyla birlikte ikinci el fiyatlarındaki artış da piyasanın normal seyrine dönmesine destek oldu.

6 AY/ 6 BİN KİLOMETRE

Yüksek kredi faizleri araç almak isteyen vatandaşları zor duruma sokarken, yüksek mevduat getirisi de araç sahiplerini etkiliyor. Geçtiğimiz dönemde yatırım aracı olarak görülen otomobiller yüksek mevduat faizleri nedeniyle yatırım aracı olmaktan çıktı. Bu nedenle parasını faizde değerlendirmek isteyenler ilan sitelerine akın ediyor. 6 ayda 6 bin kilometre kuralı, ikinci el araç satışı gerçekleşecek kişiler için getirilmiş yeni bir kural. Bu kural, bir aracın satın alınmasından sonra aracın yeni sahibinde en az 6 ay geçirmesi ve yeni sahibinde olduğu sürece de en az 6 bin kilometre yol yapması anlamına geliyor.