Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Esnafa borç ödemiyorsunuz. Festival yapıyorsunuz!

Saadet Partili yönetici Ertuğrul Salkım’dan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e Pişmaniye Festivali eleştirisi

Saadet Partili yönetici Ertuğrul

Sosyal medyada son dönemde birçok isim, İzmit Belediyesinin esnafa olan borçlarıyla ilgili gevşek davrandığı, ödemelerini yapmadığını yazıyor çiziyor. Hatta süreç içinde konuyla ilgili birçok haber yapıldı, para alamadığı için mağdur olan esnaflar İzmit Belediyesinden hizmetlerine karşı hak ettikleri parayı istedi. Böyle bir zamanda da dün İzmit Belediyesi tarafından kent meydanında 12. Pişmaniye Festivali düzenlendi. 

SAADETLİ İSİMDEN ELEŞTİRİ

Saadet Partisi İzmit İlçe Yöneticilerinden Ertuğrul Salkım, işte bu tezata dikkat çekerek bir açıklama yaptı. Esnafların borcunun ödenmediği bir dönemde festival yapılmasını eleştiren Salkım, daha sonra ise bu gönderiyi sosyal medya hesabından kaldırdı. İşte Saadet Partili Salkım’ın o eleştirisi:

ESNAFA BORCU ÖDEYEMEZKEN

“Onlarca esnafa borç var ve para yok diye ödeyemiyorken, EYT’lilerin taksidini ödemek için belediyenin mal varlığını birer birer satarken, Böyle gösterişli ve maliyetli bir program yapmayı vicdanınıza nasıl sığdırdınız? Bu programa harcanan para ile kaç alacaklının ödemesi yapılırdı? Gerçekten bizi sürekli şaşırtmayı nasıl başarıyorsunuz?”