Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Erdoğan MYK’da öyle şeyler söyledi ki! Bürokrasi, aday belirleme, kimse kaçamaz, layüsel…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti MYK toplantısında çok önemli mesajlar verdi. Erdoğan, baştan aşağı bir dönüşüme dikkat çekti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından AK Parti MYK toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, teşkilatların tüm birimlerine, belediye başkanlarına, milletvekillerine ve bürokratlara çok net mesajlar verdi.

ADAY BELİRLEME SÜREÇLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, aday belirleme süreci de dâhil bunların üzerinde uzun uzun durulması gerektiğini, bu konuda gereken her türlü adımın atılacağının altını çizdi.

ENFLASYON BASKISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletin sandığa küsmesine neden olan diğer faktörleri ise; hayat pahalılığı, Kovid-19 salgınıyla başlayan, Rusya-Ukrayna savaşıyla daha da derinleşen enflasyon baskısı olarak sıraladı.

MUVAFFAK OLAMADIK

Erdoğan, “Emeklilerimizin serzenişlerini il ziyaretlerimizde zaten görüyorduk. Gerek tek seferlik 5 bin lira ödenmesi, gerek yüzde 50’yi bulan maaş zamları, gerekse diğer adımlarla, bütçe disiplinini bozmadan, üzerimizdeki bu baskıyı hafifletmeye çalıştık; ama muvaffak olmadık.

GAZZE KRİZİ

Gazze krizi gibi elimizden gelen her şeyi yaptığımız ve bedel ödediğimiz bir meselede dahi siyasi saldırıları savuşturmayı, kimi çevreleri ikna etmeyi maalesef başaramadık. Bunlarla ilgili değerlendirmelerimizi de artısı-eksisiyle mutlaka yapacağız.

TÜM TEŞKİLATLARA

Buradan başlayarak; il, ilçe, belde teşkilatlarına, belediye başkanlarımıza, milletvekillerimize, hatta bürokrasiye uzanan bir sıkıntıyla karşı karşıyayız. Oysa milletin sinesinden doğmuş bir siyasi partinin en büyük düşmanı vatandaşla arasına duvarlar örmesidir.

HANGİ KONUMDA OLURSALAR…

Hangi konumda olursa olsun bu partide hiç kimsenin ‘layüsel’ olmadığını milletimize göstereceğiz. Elbette bu özeleştiri sürecinde hem ittifak olarak girip kaybettiğimiz, hem de Amasya, Kütahya, Kırıkkale gibi iki parti ayrı ayrı girerek özellikle CHP’ye kazandırdığımız il ve ilçelerin durumunu da masaya yatıracağız.

HATAYI MİLLETTE ARAMAK…

Hatayı, kusuru, yanlışı millette aramak, bizim geleneğimizde asla yoktur. Biz siyasi hayatımızın hiçbir döneminde böyle bir yola başvurmadık, şimdi de başvurmayacağız.

AÇIK SÖYLÜYORUM!

Açık söylüyorum, şahsım dâhil bu masanın etrafında oturan hiçbir arkadaşım, 31 Mart seçim sonuçlarının sorumluluğundan kaçamaz. Başkalarını hesaba çekmeden önce kendimizi hesaba çekeceğiz. İğneyi kendinize çuvaldızı başkasına batırmanızı istiyorum.

DAHA SARSICI KAYIPLARIN…

Nerede bir eksik, hata, kasıt veya ihanet varsa, üzerine gitmek boynumuzun borcudur. Diğer türlü, Allah korusun, daha büyük felaketlerin, daha sarsıcı kayıpların yaşanmasına mani olamayız.

GÜNEŞİ GÖREN BUZ GİBİ

Ya hatalarımızı görerek kendimizi toparlarız ya da güneşi gören buz misali erimeye devam ederiz. Ya başından sonuna kadar işimizi dört dörtlük yaparız ya da çok daha ağır bedeller ödemekten kurtulamayız.

İZİN VEREMEYİZ

Ya milletimizle olan gönül köprülerimizi yeniden güçlendiririz ya da eleştirdiğimiz partilere benzemekten kendimizi alıkoyamayız. Kim olursa olsun hiç kimsenin 22 yıllık birikimi, 22 senelik zorlu bir mücadeleyi heba ve heder etmesine izin veremeyiz, buna müsaade etmeyeceğiz” dedi.

YORUMLAR

3 adet yorum var

  1. Ukraynada savaşın içinde asgari ücretiyle bizden daha çok alım gücüne sahip.Geçti o günler vatandaş uyandı.İsrail yapılan ticaretler tuik te çıktı.Çakmak gazı diye açıklama yapıldı.Silah yanıcı içeren madde çakmak gazıymış iyi hadi bakalım.Ticarete devam.

  2. Liyakatsiz insanlar başa geldigi sürece devam edecektir torpilli insanları getiriyorsunuz vegetir diginiz insanlar biz her yerden oy alıyoruz diyorlardı ama alamadılar bu sefer sadece seçmeni oy pusulası olarak görenler kaybetti ben bir afet zede olarak konusuyorum hiç bir belediyeniz halkın sorununa çözüm olmadılar herşeyi devletin üstüne attılar vatandaşta cezayı kesti diyecegimde tam kesemedi şak şak ci çok vatandaşın sorunları size gelmiyor reis gözünü aç yoksa gene kaybedeceksin ben bir reisci olarak sizi seven biri olarak soyluyorum önce k.marasda Mahir unali gondermedigin sürece öbür secimde Maraş komple yeniden refah olacak göreceksiniz ben uyarıyorum

  3. Tepeden bakan halkın içine çıkmayan yöneticiler vatandaşla memurla uğraşan belediye başkanları ilçe başkanları herkesi küstürdüler ben bunu yazıyorum ama sesim Ankaraya ulaşırmı bilmem umarım ulaşır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


AK Partili belediye başkan adayı
Sıradaki Haber AK Partili belediye başkan adayı tepkilerin odağında: Aç Türkler geliyor!