Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Engin Özcan vazgeçti! CHP İzmit’te kim kimi destekliyor?

CHP İzmit İlçe Örgütünün merakla beklenen kongresi öncesinde flaş bir gelişme yaşandı. Aday olması beklenen Engin Özcan bu kararından vazgeçti

CHP İzmit İlçe Örgütünün

CHP İzmit İlçe Örgütünün kongresi 2 Eylül Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Kongrede mevcut başkan Gökhan Darcan aday değil. Birçok kademede başkanlık görevi yürüten Gökhan Ercan, ilçe başkanlığı için adaylığını açıklayan isimlerden. Bir diğer aday ise Cengiz Çakar. Aday olması beklenen isimlerden biri olan Engiz Özcan ise geri adım attı. Özcan, CHP İzmit İlçe Başkan adayı olmayacak.

KİM, KİMİ DESTEKLİYOR?

CHP İzmit İlçe Örgütünün seçimleri, güç savaşlarına dönüşecek. CHP İl Başkanı Bülent Sarı, başkan adaylarından Gökhan Ercan’a çok daha sıcak bir isim. Öte yandan CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, il yöneticilerinden Mehmet Nazım Gençtürk, İlker Ulusoy ile eski milletvekili Prof. Dr. Hurşit Güneş, yine CHP siyasetinin önde gelen isimlerinden Mehmet Ümit Küçükkaya, Alpaslan Seymen, Orhan Dönmez, Remzi Polat ve Fethi Güven gibi isimler de Gökhan Ercan’ı destekleyecek.

HÜRRİYET ERENKAYA İTTİFAKI

Engin Özcan, adaylıktan çekilmesiyle beraber başkan adaylarından Cengiz Çakar’a destek vermesi kuvvetle muhtemel. Cengiz Çakar, eski milletvekili Hikmet Erenkaya ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in uzlaşma sağladığı isim. 

HAKAN ÇAKAR SÜRECİ GİBİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in kongre sürecinde Cengiz Çakar lehine gösterdiği performans, tıpkı Hakan Çakar’ın seçim kazandığı dönem gibi işliyor. İddiaya göre Başkan Hürriyet de sürece dahil. Delegelerle diyalog kuruyor, Çakar için oy istiyor. Hakan Çakar’ın başkan olduğu süreçle ilgili en dikkat çeken benzerlik ise belediyede iş vaadi. O dönemde de partide çeşitli isimlere iş vaadinde bulunulmuş, bir kısmı işe alınmış bir kısmı ise alınmamıştı.  Benzer olayların şimdi de Cengiz Çakar için yaşandığı CHP’liler tarafından en çok dillendirilen konu. CHP İzmit, güçlerin savaşına dönüşmüş durumda. Bakalım bu mücadeleden kim galip çıkacak?

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir
Sıradaki Haber Büyükakın’dan CHP’ye iade-i ziyaret