Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

e-Devlet kullanıcı sayısı 63,3 milyonu geçti

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, e-Devlet Kapısı’nda kullanıcı sayısının, günden güne artış gösterdiğini, Haziran itibarıyla bu sayının 63 milyon 330 bin 190 kişiye yükseldiğini belirtti.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, yazılı açıklamasında e-Devlet Kapısı’nın öneminin vatandaşlar için günden güne arttığını bildirdi.

E-DEVLET KULLANICISI ARTTI

Hızlı hizmet imkanıyla vatandaşlara 7/24 hizmet verebilen e-Devlet Kapısı’nın kullanıcı sayısının, günden güne artış gösterdiğini kaydeden Uraloğlu,

2023’ün haziran ayı itibarıyla e-Devlet kullanıcı sayısı 63 milyon 330 bin 190 kişiye yükseldi. Geçen yılın 6. ayında kullanıcı sayımız 59 milyon 589 bin 845 kişiydi. E-Devlet kullanan vatandaşlarımızın sayısında yüzde 6,3’lük artış gerçekleşti.
değerlendirmesinde bulundu.

E-DEVLET’TE HİZMET SAYISI 7 BİN 169’A ÇIKTI

Uraloğlu, kullanıcıların 30 milyon 12 bin 473’ünün kadınlardan, 33 milyon 317 bin 717’sinin erkeklerden oluştuğuna dikkati çekerek, e-Devlet Kapısı’nda hizmet sayısının ise 7 bin 169’a ulaştığını ifade etti.

E-Devlet Kapısı ile kamu kurumlarının sunduğu hizmetlere tek noktadan, hızlı ve güvenli erişim sağlandığına işaret eden Uraloğlu,

Geliştirilen mobil uygulama ile de hizmetlere erişim her yerden mümkün hale geldi. e-Devlet ile hizmetlere erişimin kolaylaşması, vatandaşlarımızın bilgiye çabuk ulaşmasını, kırtasiye masraflarının azalmasını, yönetimde şeffaflığı ve saydamlığı, zaman ve maliyette de tasarrufu sağlıyor.
ifadelerini kullandı.

MEMNUNİYET YÜZDE 95’İN ÜZERİNDE

Uraloğlu, 2022 yılı içinde yapılan iyileştirmeler ve yeni hizmetlerin eklenmesiyle E-Devlet Kapısı’nın kullanımında hızlı bir artış gözlendiğini belirterek, yaklaşık 1 milyon kullanıcının katıldığı ankette ise e-Devlet Kapısı memnuniyet oranının yüzde 95,3’e ulaştığını belirtti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ChatGPT kullanıcıları için heyecan verici
Sıradaki Haber Ücretsiz ChatGPT kullanıcılarına büyük sürpriz: Artık özel GPT’ler de sizinle!