Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dünyanın gözü bu ikilideydi!

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Rusya ziyareti sırasında Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu ile önemli bir görüşme gerçekleştirdi.

Türkiye Dışişleri Bakanı Hakan

Görüşmede tahıl koridoru anlaşmasının detayları ele alındı. Bu ziyaret, Fidan’ın Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ile yaptığı görüşmenin ardından geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ise Pazartesi günü Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile bir görüşme yapması bekleniyor.

ERDOĞAN ÖNDERLİĞİNDE İLERLİYOR
Savunma Bakanı Şoygu, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, son zamanlarda yoğunlaşan anlaşma çalışmalarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın önderliğinde ilerlediğini belirtti. Şoygu, Rusya’nın kusuru olmaksızın anlaşmanın askıya alınmadığını, taahhütlerin yerine getirilmesi halinde anlaşmanın uzatılmasının planlandığını, ancak bu sürecin yeni koridor ve kara yolları oluşturmaktan daha zor olduğunu belirtti.

TÜRKİYE-SURİYE ARASI NORMALLEŞME

Görüşmede ayrıca Türkiye ve Suriye arasındaki ilişkilerin normalleşmesi konusundaki ortak projelere de değinildi. Şoygu bu bağlamda, Suriye ile ilgili ortak çalışmalara ve Türkiye ile Suriye arasında normalleşmeye yönelik başlatılan projeye atıfta bulundu.

RUSYA İLE İŞBİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

Hakan Fidan ise, Rusya ile uzun süredir birçok kritik konuda başarılı bir işbirliği içerisinde olduklarını vurgulayarak, bu işbirliğinin iki ülkenin ilişkilerinin derinliğini ve stratejik uyumunu ortaya koyduğunu ifade etti.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Norveç’in ardından, İrlanda Başbakanı Harris
Sıradaki Haber İrlanda Başbakanı Harris ülkesinin Filistin devletini tanıyacağını duyurdu