Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Dereye su değil gübre akıyor

Körfez ilçesine bağlı Sevindikli köyünde bulunan besi çiftliği gübre atıklarını yağmur suyu kanalına bağladı.

Körfez ilçesine bağlı Sevindikli

Körfez ilçesi Sevindikli köyünde bulunan Kemal ve İlhan Usanmaz kardeşlere ait Gazi Oğlu Bedir Çiftliği’nde gübre atıkları yağmur suyu kanalına aktarılıyor. Tarlaların arasından geçen içi hayvan gübresi dolu kanal, ardından doğa harikası dereye boşalıyor. Derenin geçtiği bölgeler ile tarlalarda yoğun koku köylüleri mağdur ederken, deredeki balıklar telef oluyor.

KÖY HALKI ŞİKAYETÇİ 

Köyde bulunan besi çiftliğinin gübreleri uzun yıllardır dereye boşaltılmasından şikayetçi olan vatandaşlar, sıkıntının çözüme kavuşmasını bekliyor. Daha önce dereden balık tutmaya geldiklerini ve yüzdüklerini söyleyen köy halkı, suyun kirlenmesi ve pis koku sebebiyle artık yaklaşamadıklarını belirterek, yetkililere seslendi.

KOKUDAN DURAMIYORUZ

35 yıldır Sevindikli köyünde yaşadığını söyleyen Ahmet Kiraz, “Köyde bulunan çiftliğin pisliği dereye akıyor. Yetkililerden bu duruma çözüm bulmasını rica ediyoruz. Derenin hali içler acısı. Balıklar ölüyor. Çocuklar dereye girip yüzemiyor. Eskiden biz de dereye girerdik, şimdi yanına yaklaşamıyoruz. Daha önce balık tutuyorduk, şimdi tutamaz hale geldik. Balıklar telef oluyor. Aşırı derecede koku var. Yazın gelmesiyle sivrisinekler çoğalacak. Yıllardır çiftliğin gübresi dereye akıyor. Kokudan duramıyoruz. Çiftlik sahibine bu durumu bildirdik ama bir çözüme ulaşamadık.

SU AKACAĞINA GÜBRE AKIYOR

Önlem alacaklarını söylediler ama almadılar. Daha önce belediye ekiplerince uyarı yapıldı ancak ceza kesilip kesilmediğini bilmiyorum, hala çözüme kavuşmadı. 4-5 yıldır çiftliğin pisliği dereye akıyor. İçler acısı bir durum. Yetkililerden bu duruma çözüm bulunmasını istiyoruz. Yağmur suyu kanalında su akacağı yerde gübre akıyor. Yağmur suyu kanalında akan gübre, sizce de bunda bir terslik yok mu?” ifadelerini kullandı.
Öte yandan ihbar üzerine bölgeye Körfez Belediyesi Zabıta ekipleri gelerek gerekli tutanakları tuttu.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Ne olmuski kişi para kazanıyor. Belediye tesisi kapatamaz yapılanlara ceza keser. Kişi ödemez .Şikayet edenler suçludur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Denizli’de birçok bölgede orman yangını
Sıradaki Haber Yangında yürek yakan görüntü: Alevlerin arasında kaldılar