Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Darcan’dan gizli mesaj! “Başka bir platformdan sesleneceğim”

CHP İzmit İlçe kongresinde ilçe başkanlığı görevini devreden Gökhan Darcan üstü kapalı mesaj verdiği konuşmasında, “Başka bir platformda size sesleneceğimiz bilmenizi isterim” dedi

CHP İzmit İlçe kongresinde

Yerel seçim öncesi kongre kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci İzmit İlçe Örgütü kongresi ile devam etti. Partinin İzmit İlçe Kongresi bugün Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut İlçe Başkanı Gökhan Darcan yeniden aday olmazken Cengiz Çakar ve Gökhan Ercan başkanlık için listelerini divana sundu. 397 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonunda 16 kişilik yönetim kurulu üyesi seçilecek. Kongreye CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı ve Muhip Kanko, İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner Arduç,  delegeler katıldı. 

“2 BİN 500 ARKDAŞIMIZI GÖREVLENDİRDİK”

Kongrenin ilk konuşmasını görevini devreden ilçe başkanı Gökhan Darcan gerçekleştirdi. Darcan konuşmasında, “Bu görevi arkadaşlarım ile birlikte 1 Mart 2023 gününde devralmıştık. Mevcut ilçe başkanımızın milletvekili adayı olmak için istifa etmişti. Çok kısa bir süre sonra hepimizin önemsediği, tarihi dediğimiz, zorlu bir iktidarı devirmek için bir yarışa dahil olduk. Elimizdeki verilerin tamamında ciddi eksiklikler vardı. Sandıkları tamamlamamız gerekiyordu. 800 tane sandık görevlisi görevlendirdik. Bir o kadar yedek sandık görevlisi görevlendirdik. Yaklaşık 2 bin 500 arkadaşımızı görevlendirdik. Islak imzalı tutanağın gelmediği tek bir mahalle kalmamıştı. 

“BAŞKA BİR PLATFORMDA”

Geçmişte yaşanan problemlerden sebep mahalle temsilcileri ile kopukluk vardı. 102 mahallenin tamamında sulhu sağlamak mümkün olmadı. Mahalle başkanlarına gerekçelerini sunduk bir barış ortamı sağlamaya çalıştık. Birinci seçimin sonunda hepimiz çok üzgündük. O günlerde kaygılanıyorduk. Aynı sandık görevlisini görevlendirebilecek miyiz diye. İkinci seçimde çok daha fazla katkı ile destek sağladılar. Bugün görev süremizin son günü. Başka bir platformda size sesleneceğimiz bilmenizi isterim. Perdenin arkasında önemsediğimiz parti emekçileri var” dedi.