Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP’liler merak ediyor: Grup Başkan Vekili kim olacak? İki belediye başkanından açıklama var

CHP Kocaeli’de parti içi en önemli gündem maddelerinden birinin Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekilinin kim olacağı. Gözler CHP’nin belediye başkanlarında

CHP Kocaeli’de parti içi

Kocaeli’de CHP 31 Mart yerel seçimlerinde iki ilçeye daha parti bayrağını dikmeyi başardı. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet yeniden göreve seçilerek, ikinci dönemine resmen başladı. CHP Derince’de Sertif Gökçe, Karamürsel’de de Ahmet Çalık ile güldü. AK Parti’nin elinde olan Derince ve Karamürsel belediyeleri, CHP’li isimlerin eline geçti.

GÖZLER KBB MECLİSİNDE

Hal böyle olunca, gözler Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde nasıl bir meclis tablosu olacağına çevrildi. Bu noktada da en çok merak edilen detay, CHP’nin yeni Grup Başkan Vekilinin kim olacağı. Bilindiği üzere Fatma Kaplan Hürriyet’in İzmit Belediye Başkanı olduğu dönemde Grup Başkan Vekilliği görevini Körfez meclis üyesi Engin Taşdemir üstlenmişti.

İKİ BELEDİYE BAŞKANINDAN AÇIKLAMA

Şimdi ise parti içinde yaygın beklenti, üç belediye başkanından birinin grup başkan vekili olması şeklinde. Konuyla ilgili Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık ve Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe, Nokta Gazetesine özel açıklamalarda bulundu.

UYGUN DEĞİL

“Büyükşehir Meclisinde partinin Grup Başkan Vekilliği görevine talip misiniz?” Sorumuzu yanıtlandıran Ahmet Çalık, “Biz Büyükşehir meclisindeki konuyu henüz parti içinde görüşmedik. Bu aşamada da herhangi bir görev için talepkar olmak uygun değil” dedi.

KİM OLURSA OLSUN

Karamürsel’de meclis üyeliği olarak geçirdiği zamanı da hatırlatan Başkan Ahmet Çalık, “Karamürsel’de belediye meclis üyeliği de Grup Başkan Vekilliği görevlerinde tecrübemiz bulunuyor. Burada yapılacak toplantı neticesinde İl Başkanımız Bülent Sarı ve il örgütümüzün vereceği karar önemli. İster belediye başkanı, ister meclis üyesi kim bu göreve seçilirse seçilsin, en iyi şekilde yerine getireceğine inanıyorum” dedi.

TOPLANTI YAPILACAK

Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe’ye de benzer bir soru yönelttik. Gökçe, “Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinin öneminin farkındayız. Yakın zamanda grup başkan vekilliği konusuyla ilgili bir toplantı olacaktır. İsteyip istememekle ilgili bir beyan vermek, doğru değil.

PARTİ GÖREVİDİR

Bu bir parti görevidir, parti kararıdır. Partimizin stratejisi yapılacak toplantıda ortaya konar. Belediye başkanı mı grup başkan vekili olacak, meclis üyesi arkadaşlarımızdan biri mi bilemiyorum. Partimizde yapacağımız toplantıda bu konu tarafımıza sorulduğunda fikirlerimizi paylaşacağız” dedi.
(Not: İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’e, haber yayın saatine dek ulaşamadığımız için görüşüne yer veremedik)