Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gökhan Ercan: Büyükakın’ın içinden canavar çıktı

Seçim sonrası açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan, KBB Başkanı Tahir Büyükakın’a yüklenerek, “Bizim adayımızı hırslı öfkeli olarak anlatıyor ama görüyoruz ki Tahir Bey’in içinden bir canavar çıktı” dedi.

Seçim sonrası açıklama yapan

31 Mart günü gerçekleşen yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’de birinci oldu. İzmit’te de CHP’nin adayı Fatma Kaplan Hürriyet 21 bin 112 oy fark ile en yakın rakibi Muharrem Tutuş’u geride bıraktı. İzmit’te CHP’nin zafer kazanması sonrası CHP İzmit ilçe Başkanı Gökhan Ercan, basın toplantısı düzenledi.

“TAHİR BÜYÜKAKIN’IN ALGILARI”

Tüm örgüte, eski yöneticilere, partililere ve Türkiye İttifakına teşekkür eden Gökhan Ercan, “Bu kampanya zor bir kampanya hem de bizim için rahat geçen bir kampanya. Zorluk sahada çalışmak değildi, zorluk iktidar partisinin Büyükşehir Belediye Başkanının bize atıfta bulunduklarında. Tahir Büyükakın’ın yarattığı algılar ile uğraşmak zorunda kaldık. Biz bunlara cevap vermedik. İşimiz gücümüz İzmit’ti. Polemiklere cevap vermek gibi bir çabamız olmadı. İzmit’te AKP’nin ilçe başkanı konuşmuyor. Belediye Başkan adayı konuşmuyor. Konuşan tek kişi var o da Büyükakın. Sayın Büyükakın, bizim adayımızı hırslı öfkeli olarak anlatıyor ama görüyoruz ki Tahir Bey’in içinden bir canavar çıktı. Bu hırsını algıda kullanıyor” şeklinde konuştu.

“MATEMATİK KONUSUNDA EKSİKLERİ VAR”

“Tahir Bey adına üzülüyorum” diyerek konuşmasına devam eden Ercan, “Kendisi seçmenin sandığa gelmediğinden dertleniyor. Kendisi sandığa gitmeyen seçmenin kendi seçmeni olduğunu söylüyor. Demek ki siz bu seçmenler üzerinde sıkıntı yaratmışsınız ki bugün kendiniz üzülüyorsunuz. Büyükakın 10 bin oy farkla kazanacağız demiştir. Bizi algı belediyeciliği ile suçlayan Büyükakın 10 bin oy farkla kazanacağız diye gazeteleri gezmeye başlamıştı. Tahir Hoca diyorum. Çünkü üniversitede iktisat eğitimi veriyor. Tahir Hocanın matematik konusunda da eksiği olmuş. Sokak sokak anket yaptırıyorlardı. Demek orda da bunu görememişler” şeklinde konuştu.

“KOCAELİ’NİN DIŞINA ÇIKSA KİM DİYE SORARLAR”

Büyükakın’ın İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş ile ilgili eleştirilerine cevap veren Ercan, “Değerli hocam onların en azından gezebilecekleri iller vardı. Yardımcı olabilecekleri konular vardı. Siz bugün Kocaeli’nin dışına çıksanız gelen kişi kim diye sorarlar. Tahir hoca bu gezileri maliyetli buluyor ki Bilboardlara çıkıyor. Teleferik projesinin reklamlarını çeşitli illerde gördük. Bunu da bir algı operasyonu olabilir. Bütün hayali teleferik. Bunu da seçim günün bir giydirdiniz. Siyaset yapmaya seçim günü bile devam ettiniz. Biz bu süreçte bir şey demedik. Çünkü halkın böyle bir cevap vereceğini biliyorduk.

“UYUMSUZLUĞU YARATAN SİZLERSİNİZ”

Ellerindeki kurumların İzmit Belediyesini linç etmek gibi bir görev edinmişler. Çöp arabalarımız İzaydaş’ta girilmeyecek her yere sokuluyor. Diğer belediyeler asfalt üzerinde giderken bizim araçlarımız en İZAYDAŞ’ın en uzak noktasına yönlendiriliyor. Bunların hepsi algı operasyonudur. Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Hanım’ın gerisinde oy aldı İzmit’te. Demek ki bu kentte kavgayı körükleyen sizmişsiniz. Sürekli meydanlarda uyumlu bir çalışma dedi. Cumhurbaşkanının dediği gibi hizmet gelmesini istiyorsanız oy vereceksiniz. Uyumlu bir belediye oluşması için seçim propagandası yaptı. Uyumsuzluğu yaratan sizlersiniz. İzmitli seçmen hem güçlü başkan hem güçlü meclisi oluşturdu.

“KENTİN SOSYAL PROJELERE İHTİYACI VAR”

Hakkımızı almamız için kavga etmemiz gerekiyorsa kendi kişisel hırslarımız için değil bu kentteki insanlar için kavga ediyoruz. Bu kentin büyük projelere ihtiyacı yok. Bu kentin sosyal projelere ihtiyacı var. Belediyenin değiştirdiği sokaklarda sokağın havası değişti. Kent lokantaları gibi bir çok şeyi yapacağız.Önümüzdeki 5 yıl kavganın tarafı olmayacağız. Kaos beklentisi olanlara bizler hizmetlerimiz yola devam edeceğiz. 5 Yıl sonra bu kentin çok güzel noktaya geldiğini göreceğiz” şeklinde konuştu.

“ÇEDES’LE BAŞLAYAN BİR EREZYON”

İYİ Parti’nin Kocaeli’de aldığı oy oranını ve İYİ Parti’den CHP’ye geçen oyları değerlendiren Ercan, “Ben destek verdiklerini düşünüyorum. O yüzden Türkiye İttifakı diyorum. Bunun olması için biz örgüt olarak çaba sarf ettik. Ne olursa olsun bu ülkede AKP bu ülkenin başına gelmiş en kötü iktidarlardan biri. BUgün ekonominin geldiği nokta ortada. ÇEDES ile başlayan bir erezyon var. Toplum üzerinde bir baskı oluşturuyorlar. AKP’ye karşı toplumun bir arada durması gerekiyor” ifadelerini kullandı.