Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

CHP Kartepe karışık! İlçe başkan vekili ilçe başkanına verdi veriştirdi

CHP Kartepe İlçe Başkan Vekili Kıvanç Özaslan ilçe yönetimi ve ilçe başkanıyla ilgili şok açıklamalarda bulundu.

CHP Kartepe İlçe Başkan

Kartepe’nin tanınmış iş insanlarından, genel seçimlerde de milletvekili aday adayı olan CHP Kartepe İlçe Başkan Vekili Kıvanç Özaslan kendi ilçe yönetimi ve ilçe başkanı Hasan Bayrak hakkında şok açıklamalarda bulundu. İşte o açıklama:

“DUYARSIZ VE YETERSİZ”

“Eylül 2023 tarihi itibariyle sekreterliği görevine getirildim. Partimizin tüzük ve sağlamak için gerekli devinimleri ilke edinerek içtenlikle ve sadakatle görevimi yaptım. İlerleyen zaman içerisinde ilçemizde partimizin siyasi gelişimi ve büyümesine zarar verecek davranışlar sergilendiğini gözlemledim. Parti yönetiminde bulunan ilçe başkanımızın yasa, tüzük ve yönetmeliklere duyarsız ve yetersiz kaldığı durumlar olduğunu tespit ettim.

Kıvanç Özaslan

“İMZALAR TAKLİT EDİLDİ”

Bunlar; bazı mahallelerde ilçe delege seçimlerinde üyelerin gelmemesine rağmen, gerekli çoğunluğu sağlamak için gelmeyen kişilere ait imzalar taklit edilerek oy kullanılmıştır. Parti Yönetmeliği ve Partiler Yasasına tutulması gereken defterler (gelen-giden-evrak demirbaş kayıtları vb) uyarılarına rağmen tutulmamıştır. Ayrıca parti ilçe sekreterinden saklanmıştır.

“KENDİ İBANINA”

İlçe başkanlığı seçimiyle gelen yönetim kurulu üyeleri, üyelik görevine, yedek üye liste sıralamasına uyulmadan keyfi görevlendirme yapılmıştır. 31 Mart 2024 Yerel Seçim sürecinde meclis üyelik bedellerinin CHP Genel Merkezinin verdiği IBAN numarasına yatırılması gerekirken, ilçe başkanının talimatıyla ilçe IBAN’ına yatırılmıştır. Yatırılan meclis üyelik bedellerinin kısmı usulsüzce maaş ödemesi, geçmiş SGK borcu ve vergi borçlarının ödenmesi amacıyla kullanılmıştır.

Hasan Bayrak

“İLÇE BAŞKANINA AİT”

İlçe başkanına ait ada 131 parsel 255’te bulunan mevcut dubleks inşaatı Sapanca Gölü İçme Su Koruma Havzası dahilinde bir yapıdır. Bu yapı İmar Yasasına aykırı konumda olması sebebiyle yerel belediyeyle ilgili gelen vatandaş şikayetlerine ilgisiz ve duyarsız kalınmıştır. Bu duyarsızlığın ve görevinizi yerine getirmemenizin burayla alakası var mıdır?

“AÇIKLAMALARIM DEVAM EDECEK”

Basın bülteninde belirttiğim usulsüzlük maddeleri nedeniyle tüzük ve parti yönetmeliğine aykırı hakaret edildiği için bu basın bültenini gündeme getirmiş bulunuyorum. Bu usulsüzlük konularıyla ilgili açıklamalarım devam edecektir. Konu kamuoyunun bilgisine ve ilgili kişilere arz olunur.”