Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir’den Gebze’ye yeni hizmet

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir merkezinde vatandaşların günlük yaşamını kolaylaştıracak yatırımlar yapmaya devam ediyor. Gebze bölgesinde eğitimden spora, kültürden sanata kadar birçok projeyi tamamlayan, devam eden yatırımlarla da bölgeyi eser yağmuruna tutan Büyükşehir, Gebze’de fiziki şartların yetersiz olması nedeniyle ihtiyacı karşılayamayan mevcut sebze ve meyve halini 25 bin metrekarelik bir alanda yeniden inşa etmeye devam ediyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, şehir

HAL BİNASI YAKINDA HİZMETE GİRECEK 

Çayırova Cumhuriyet Mahallesi’nde günümüz teknolojisine uygun bir şekilde yapımı devam eden sebze ve meyve hali, Büyükşehir’in Gebze bölgesine kazandıracağı büyük ve modern projelerden biri olacak. Yapı Kontrol Dairesi Başkanlığı’nın kontrolünde devam eden çalışmalarda son şeklini alan hal binası yakın bir zamanda hizmete girecek. A blokta çatı kaplaması ve iç duvar imalatlarının tamamlandığı projede şu an A blok iç cephe sıva ve mantolama imalatları, mekanikte yangın tesisatı imalatları ile elektrikte kablolama imalatları devam ediyor. C blok çatı kaplamasının alt karkası yapım işine başlayan ekipler, D blokta betonarme tabliyesini tamamlarken, betonarme parapet imalatlarında ise hızlı bir ilerleme kaydetti. Projede A blok doğrama ve kepenk kapı montajları ile dış cephe imalatları da aynı hızla sürüyor.

VATANDAŞIN MEMNUNİYETİ ÖN PLANDA

Mevcut hal yerinin yetersiz bir konumda olması nedeniyle parklanma sıkıntısı yaşayan esnaf ve vatandaş, yeni sebze ve meyve halinde otopark sıkıntı yaşamayacak. Bu bağlamda proje sahasında 68 TIR parkı ile 63 araçlık otopark alanı hazırlandı. Böylece geniş ve rahat otoparkıyla esnaf ve vatandaşın memnuniyeti kazanılacak. Tesiste 34 adet dükkân ve sandık depoları, dernek odası ve ofisleri, teknik hacimler, mescit, tuvaletler, büfe, berber, lokanta, çayocağı hal esnafı ve vatandaşlara hizmet verecek.