Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükşehir duyurdu: 65 yaş üstüne sınır kalkıyor mu?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi duyurdu. 65 yaş üstüne sınır kalkacak mı? İşte detaylar..

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi duyurdu.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi toplu taşımada kullanılan ücretsiz ve indirimli olan kartlarda sınırlamanın kalkıp kalkamayacağını duyurdu. Büyükşehir Belediyesi sınırlamanın kalktığına dair yapılan haberlerin aslını yansıtmadığını paylaştı. Yapılan yeni düzenleme kapsamında Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında herhangi bir sınırlama olmadığı ifade edildi.

HABERLER DOĞRU DEĞİL

Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında düzenlemeye gidildi yönündeki haberler gerçeği yansıtmıyor. Bazı basın organlarında; ‘’Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ücretsiz ve indirimli seyahat kartlarında önemli bir değişikliğe gitti. Yeni düzenleme ile birlikte toplu taşıma araçlarında 65 yaş ve üstü vatandaşların sınırsız biniş hakkı sona erdi ve sınırlama getirildi’’ şeklinde haberler yer almıştı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, yapılan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 SINIRLAMA KALKMADI

Ulaşım Dairesi Başkanlığınca yapılan açıklamada Kocaeli’nde ulaşımda kullanılan ücretsiz ve indirimli seyahat kartları kullanımında herhangi bir düzenleme yapılmadığı ve özellikle 65 yaş ve üstü vatandaşların KocaeliKartlarında herhangi bir sınırlama olmadığı ifade edildi.