Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Büyükakın fena sinirlendi! “Benim sabrımı zorlamayın”

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde CHP’li meclis üyesi Erkan Uygun’un sözlerine tepki gösteren KBB Başkanı Tahir Büyükakın, “Benim sabrımı zorlamayın. Adabım meclisi yönetiyorum” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclisinde

Meclis toplantısının sonlarına doğru gündem söz alan CHP grubu deprem konusunu gündeme getirdi. Deprem tartışmasının uzaması üzerine söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ‘herkesin siyasi bir kimliği var. Haber olmak için karşılıklı cevap vermeler kişiye hoş gelebiliyor” ifadelerini kullandı. Büyükakın’ın sözleri üzerine söz alan CHP’li Meclis üyesi Erkan Uygun, duruma tepki gösterdi. Uygun konuşmasında, “Biz bir haber olmak için meclis üyeliği yapmıyoruz” ifadelerini kullandı.

“ACZİYET ZANNETMEYİN”

Çenesuyu markası yerine Sapanca suyunun kullanılmasına da tepki gösteren Uygun, konu ile ilgili “Rovanşist tavır” yorumunda bulundu. Uygun’un sözlerine kızan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Herkesin siyasi bir etiketi var dedim. Benim sakin üslubumu acziyet zannetmeyin. Ben sizin meclislerdeki üslubu da gerekirse kullanırım. Benim sabrımı zorlamayın. Ben adabımla meclisi yönetiyorum. Kimseye saygısızlık etmedim kendime de ettirmem.

“AĞZIMIZIN TADI KAÇMASIN”

Ben CHP grubu adına hakaret olabilecek bir ifade kullanmadım. Herkese ithafen söyledim. Meclis üyelerinin siyasi kimlikleri var. Bu kadar kafi dedim kapattım. Başkanın ne yapacağını siz söylemeyin. Meclis başkanı bensem saygı duyun. Ben atamayla gelmedim. Ben de seçilmiş olarak geldim. Ağzımızın tadı kaçmasın” dedi.