Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Besici Keleş, hayvanlarına keman çalıyor

Besicilik mesleğiyle uğraşan 20 yaşındaki Hamit Keleş, her gün bakımını yaptığı kurbanlık hayvanlarına keman çalıyor. Besici Keleş, müzikle hobi olarak ilgilendiğini ifade etti.

 Besicilik mesleğiyle uğraşan

Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesinde yaşayan 20 yaşındaki Hamit Keleş, müziğe olan tutkusunu babasının mesleği olan besicilikle birleştirerek devam ettiriyor. Her gün mandırada bakımını yaptığı hayvanlarına keman çalan Keleş, bu sayede hem kendisini geliştiriyor hem de huzur buluyor. Kemanın kendisi için çok özel bir yere sahip olduğunu belirten genç besici, “Keman çalarken huzur buluyorum. Kemanı herkes çalamaz; müzik kulağı olmayan insan keman çalamaz” diyerek kemanın kendisi için ne kadar özel bir yere sahip olduğunu ifade etti.

“HOBİ OLARAK MÜZİKLE İLGİLENİYORUM”
Hayvanlara olan sevgisini müzikle harmanlayan Keleş, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl 80 tane kurbanlık hayvana sahip olduğunu, hayvanlarla ilgilenirken de müziği hobi olarak yaptığını söyledi. Keleş, “Esas mesleğim hayvancılık. Ancak müzik yönünden de kendimi geliştirmeye devam ediyorum. Kafam rahat, hayvanlar huzur veriyor” şeklinde konuştu.

HUZUR VERİYOR
Keman çalmanın kendisi için farklı bir duygu olduğunu vurgulayan Keleş, Güzel Sanatlar Lisesi’nde Elmas Akçay’ın öğrencisi olduğunu ve onun sayesinde keman çalmaya başladığını belirtti. Keleş, hayvanları çok sevdiğini ve onlarla vakit geçirmenin kendisine büyük bir huzur verdiğini kaydetti.