Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Serap Baykurt

Beklenen son

Geçtiğimiz hafta sonu herkesin bildiği gibi CHP ‘nin 38. Olağan Kongresi yapıldı. Açıkçası bu yazıyı yazmak için biraz bekleyip kimin nasıl tepki vereceğini kimlerin bu kongreyi nasıl yorumlayacağını görmek istedim. Anladığım şu ki Sayın KILIÇDAROĞLU 13 yıl boyunca CHP’nin içinde dosttan çok düşman biriktirmiş. En yakınında olanlar koskoca lideri Kongrenin 2.turunda çocuk gibi azarlayıp zorla seçime soktular ve o dürüst mücadeleci kişiyi rezil ettiler ya bu saatten sonra ne desek boştur diye düşünüyorum.

Öncelikle CHP yeni Genel Başkanı Özgür ÖZEL’i kutluyorum. Zaten mecliste de efendi kişiliği, pratik zekası ,grup başkan vekiliyken hazır cevaplılığıyla tüm Türkiye’nin takdirini kazanmış önemli bir aktördü. Genel Başkanlığı dolduracak bilgi ve birikimi olduğundan da hiç şüphem yok. Kongre sonucunda ahde vefa konuşmasını da beğendiğimi söylemeliyim. Beni mutlu eden bir diğer sonuçta
Kocaeli’de yıllarca CHP’nin kaymağını yiyen vekillerin artık esamesinin okunmayacak olması.. Neydi o Tahsin beyle Haydar beyin havaları? Dünyayı ben yarattım edaları? Şimdi de kalkmış Tahsin bey sitem dolu mesajlar atıp hakkımı helal etmiyorum diyor.. Sizin bugüne kadar kapınıza gelmiş hangi partiliye faydanız olmuş da hakkınızı helal etmiyorsunuz? Haydar bey kendi yeğenlerinden başka hangi partiliyi işe aldırmış ?En basit intihar eden genç Meclis Üyesi kardeşimize iş verdiniz mi ekmek kapısı araladınız mı ? O kardeşimizin intihar etme nedeni işsizlik bunalımı değil miydi? Hangi yüzle şimdi partililere sitem ediyorsunuz? Kocaeli’deki delegeler PM ne aday olduğunuzda size en güzel cevabı verdi umarım karşılığınızın ne olduğunu da bu şekilde anlamışsınızdır diyeceğim ama partililere attığınız mesajdan anlamadığınız ortada.. Demek ki ilahi adalet herkes için varmış!!

Artık bundan sonra CHP’nin yeni Genel Başkanı Özgür ÖZEL’in nasıl bir yol haritası çizeceğini, siyasette ne gibi değişiklikler yapacağını takip edeceğiz. Toplumda büyük bir sinerji oluşturduğunu görüyor duyuyoruz. Hatta iktidar partisi AKP’de müthiş bir huzursuzluk ve panik havası estirdiğini de hissediyoruz. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Özgür ÖZEL’in değişimin sembolü olarak partiye nasıl katkı sunacağını sabırsızlıkla bekliyor olacağız. Tüm CHP camiasına ve Türkiye’mize Hayırlı Uğurlu Olsun.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER

error: