Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başiskele’ye 44 milyonluk makine yatırımı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından haziran ayı yatırım teşvik belgeleri kısa bir süre önce açıklanmıştı. Açıklanan belgelere göre Kocaeli’de 40 firmaya milyarlarca lirayı aşan yatırım desteği verileceği görüldü. Bu firmalardan birisi de SFM Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi oldu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı

İrili ufaklı birçok sanayi kuruluşunu bünyesinde barındıran Kocaeli’ye yatırım gelmeye devam ediyor. Hem içeriden hem de dışarıdan gelen bu yatırımlar hem Kocaeli’de istihdam sağlıyor hem de Türkiye ekonomisine katkıda bulunuyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından açıklanan haziran ayı yatırım teşvik belgelerinde Kocaeli’nin Başiskele ilçesine 44 milyonluk yatırım yapılacağı görüldü.

SFM MAKİNE VE SANAYİ YAPACAK

Bu yatırımlardan birisi SFM Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi oldu. Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde faaliyet göstermeye hazırlanan SFM Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, büyük bir yatırım yapmaya hazırlanıyor. SFM Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirket,  Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde hayata geçirmeyi planladığı yeni yatırım için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına teşvik başvurusunda bulundu. 

MAKİNA PARÇALARI ÜRETECEK

Başta Kocaeli, Bursa ve Sakarya olmak üzere sanayinin kalbinin attığı ve insan nüfusunun yoğun olduğu bölgede sanayi kollarının ihtiyacı olan her türlü makine parçasını üretmek için harekete geçen SFM Makine Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi, Başiskele’de hayata geçireceği yatırım ile her yıl 110 adet hidrolik güç ünitesi, 60 adet makine aksam ve parçaları, 4 adet hidrolik aksanlı çalışan makine ve 100 bin kilogram çelik konstrüksiyon üretimi yapacak.

MİLYONLUK YATIRIM

Söz konusu proje için 43 milyon 930 bin lira net yatırım yapılacak. Yatırımda herhangi bir ithal makine ve teçhizat satın alımı olmayacak. Firmanın yapacağı bu satın alım ve diğer harcamaları ile beraber toplamda 44 milyon lirayı bulacak.

İŞ KAPISI AÇACAK

Ayrıca pandemi ve ekonomik kriz ile boğuştuğumuz şu günlerde yapılacak yatırım ile 20 kişiye istihdam sağlanacak. Yatırım için Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından “”KDV istisnası, Sigorta Primi İşveren Hissesi 2 Yıl, Vergi İndirimi %50 ve YKO %15” desteği verilecek.