Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başarır, Kocaeli’den seslendi! “Bu koltuklar kimsenin tapulu malı değil”

CHP İzmit İlçe kongresinde konuşan CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, seçilen delegelerin önemine dikkat çekerek, “Bu koltuklar kimsenin tapulu malı değil” değil dedi diyerek değişimin nasıl olması gerektiğin vurguladı

CHP İzmit İlçe kongresinde

Yerel seçim öncesi kongre kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci İzmit İlçe Örgütü kongresi ile devam etti. Partinin İzmit İlçe Kongresi bugün Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut İlçe Başkanı Gökhan Darcan yeniden aday olmazken Cengiz Çakar ve Gökhan Ercan başkanlık için listelerini divana sundu. 397 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonunda 16 kişilik yönetim kurulu üyesi seçilecek. Kongreye CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiler ve Muhip Kanko, İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner Arduç,  delegeler katıldı. 

“MAALESEF KAYBETTİK”

Kongrede konuşma gerçekleştiren CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır Genel Seçim yenilgisi sonrası bir partilisinin tramvayda gözyaşı dökmesini hatırlatarak “ Türkiye gönüllülerinden özür diliyorum. Evet kazanmalıydık. BU güzel ülkeyi bir 5 yıl daha bu zalimlere teslim etmemeliydik ama olmadı. Örgütler çalışmadı gibi bir hava var. Hayır örgütler çalıştı Burada olanların çalıştığını biliyorum. Karşımızda devletleşen bir parti vardı. Bakanlarıyla, kaymakamlarıyla, milyarlarca liralık kullandıkları örtülü ödenekler. Maalesef ki kaybettik. Çok tartışıyoruz.  Ne yapsak yanlış anlaşılıyoruz. NE desek bir yeren çekiliyor. BU ülkenin Cumhuriyet Halk Partisine ihtiyacı var. Asla ve asla Muhalefeti öldürmeyelim. Bunu yapmak isteyen bir taraf var. 100 cümle konuşuyoruz bir cümlesini alıyorlar. O yüzden kongrelerimizde konuşalım ama kavga etmeyelim. 

“O TARİKATLARIN YURTLARINA EL KOYACAĞIZ”

Nerde olmamız gerektiğini konuşalım. 6 okun önemini konuşalım. Can Atalay’ı konuşalım, Barış Pehlivan’ı konuşalım. Bizim söylemlerimiz net. O büyük lider, 100 yıl önce bugün ne olacağını anlatmış. Bunu anlattıktan sonra valla billahi kazanırız.  352 bin Kur’an-ı Kerimi dağıtmış. Diyanet’i kurmuş. O dönem de seccade cambazları, kışkırtıcı tarikatlar olduğu için. Demek ki Demek ki o gün atılmış bu ülkede eğitimli çocukları devlet yönetimini, din iş yerine karıştırmayacağım dediğinde ne kadar haklıymış bir net olarak yüzüncü yılda şunu söylemeliyiz. Artık bizim çocuklarımız o yurt olsun. Hiçbir tarikatın iradesine de evine, yuvasına teslim edilmeyecek. Geldiğimiz gün o tarikatların okul ve yuvalarına, yurtlarına el koyacağız. 

“BU KOLTUKLAR KİMSENİN TAPULU MALI DEĞİL”

İl Delegeleri sonra kurultay delegeleri seçilecek. Kocaeli’den gidecek kurultay delegeleri koşulsuz ön seçimi desteklemeli. Hatta bu partinin, Milletvekilini, Belediye Başkanını hatta bu partinin genel başkanını genel başkanını bu kurultaydan sonra 1 milyon 350 bin üyenin seçebileceği bir sistemi getirmeliyiz. Görev sürelerini getirmeliyiz. 3 dönem 5 dönem 8 dönem milletvekilliği olmamalı. Bu koltuklar kimsenin tapulu malı değil.  Benim ikinci dönemim. Bu kural yeni geldi diyerek değil. Gelir gelmez görev yaptığı süresi bitecek. Değişimse bunu konuşalım. İsimler üzerinden gitmemeliyiz. O diyor ki ben bucuyum. Kemalciyim, Ben şucuyum, Özgür’cüyüm Ekrem’ciyim. Hayır Ben Mustafa Kemalciyim. Ben bununla guru duyuyorum” dedi.