Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aydın Ünlü’den Saffet Sancaklı’ya: 2019’da da vekildin, neden öğrenemedin?

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın 2019 yerel seçimlerinde MHP’nin aday çıkarmaması ile ilgili “neden öyle olduğunu anlamadım” sözlerine cevap veren MHP İl Eski Başkanı Aydın Ünlü, “Genel merkez orada” diyerek, “O dönem de Kocaeli’nin milletvekiliydin neden öğrenmedin?” diye cevap verdi

MHP Milletvekili Saffet Sancaklı’nın

Dün gerçekleşen Milliyetçi Hareket Partisi İzmit İlçe Kongresine MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın açıklamaları damga vurgu. 2019 yerel seçimlerinde MHP’nin hiçbir ilçede aday çıkarmamasına atıfta bulunan Sancaklı, 2024 yerel seçimlerinde durumun farklı olabileceğini ifade etti. Kocaeli’de MHP’li bir belediye olması için gerekirse Ankara’da kamp kuracağını ifade etti. 
 

“NEDEN ÖYLE OLDUĞUNU ANLAMADIM”

Konu ile ilgili parti kongresinde sitem eden Sancaklı, “Yerel seçimlerde de 52 ilde AK Parti ile ittifak yaptık. Şimdi buradan sitem edebilirim. 2019 da demek ki öyle olması gerekiyordu. Neden öyle olduğunu anlamadım. Demek ki büyüklerimiz öyle gördü. Ben milletvekili olarak elimden gelen her şeyi yapacağım. MHP belediyelerinin Kocaeli’de olma vakti gelmiştir. Çünkü biz bunu hak ediyoruz. Olacak diye söz veremiyorum son sözü genel başkanımız söyleyecek. Ama olması için gerekirse Ankara’da kamp kuracağız” dedi. 
 

“GENEL BAŞKANIMIZA SORMASINI ÖNERMEM”

Sancaklı’nın “Neden öyle olduğunu anlamadım” sözleri ile üstü örtülü bir şekilde dönemin il başkanı aydın Ünlü’yü işaret etti. 2019 yerel seçimlerinde MHP İl Başkanı olan Aydın Ünlü konu ile ilgili gazetemizin sorularını yanıtladı. MHP’nin kurumsal bir siyasi parti olduğunu ifade eden Ünlü, “Saffet Sancaklı da tecrübeli bir siyasetçidir. Genel merkezine gidip 2019 yerel seçimlerinde neler olduğunu öğrenebilir. Bu konuyu sorabilirse gerekli cevabı alabilir. Ama liderim Devlet Bahçeli’ye sormasını tavsiye etmem” şeklinde konuştu. 
 

“O DÖNEM NEDEN ÖĞRENMEDİN?”

Milliyetçi Hareket Partisinde bir kişinin kararı ile yerel seçimleri gibi önemli bir konuda karar alınamayacağını ifade eden Ünlü, “Bu değerlendirmeleri liderim yaptı, genel merkez yaptı. O dönem de Kocaeli’nin milletvekiliydin neden öğrenmedin? MHP’nin bugün bir değil en az 2 veya 3 milletvekili hakkı. Onum için oranların konuşulması lazım. Aday profillerinin değerlendirilmesi lazım bunu da yapacak mevcut il başkanlığıdır” dedi. 
 

“DEVLET BAHÇELİ’NİN BAKAN ALMADIĞI YERDE…”

MHP’yi anlamak zor iştir diyen Ünlü, “Devlet Bahçeli’yi anlamaktan bahsediyorum. Devlet Bahçeli’nin bakanlık almadığı bir durumda yerelde MHP Kocaeli Teşkilatı aynı mantıkta düşünmesi lazım. Ben şuna bakarım. 2019’dan sonra kaç ülkücüye iş verilmiştir. Hala övünüyorum. Artık Türkiye’de siyaset sistemi değişiyor. Cumhur ittifakı tarafından seçilen bir belediye Başkanı AK Partinin değil Cumhur ittifakının başkanıdır.
 

“YUMRUĞUNU MASAYA VURURSAN HAK ETTİĞİNİ ALIRSIN”

Konu mankeni olmayıp yumruğunu masaya vurursan hak ettiğini alırsın. Bunu teşkilatları da böyle değerlendirin. Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin bakanları partili değildir. Bir bürokrattır. Tüm insanlara eşit hizmet etmek zorunda. Cumhur İttifakı’nın seçilen belediye başkanları da böyledir. Şartlar ihtiyaç olduğunda ehil insanları yönlendirdik. 
 

“GENEL MERKEZ ORADA”

Olaya böyle baktığımızda ben 2019 yılında verilen kararın yerinde olduğunu biliyorum. Bugün şartlar değişik olabilir. O kararı da genel başkanım verecektir. O değerlendirmeyi yapar. Bunu kararı Ankara’dan alınır. Kimsenin buradan isteme lüksü yoktur. Genel merkez orada” ifadelerini kullandı. 
 

“KİM DEVLET BAHÇELİ İLE GÖRÜŞEBİLİYOR ONA BAKARIM”

MHP Kongrelerinde il delegesi yazılmaması ile ilgili de değerlendirmelerde bulunan Ünlü, “Benim de zamanında yazmadığım isimler oldu. Bu İl Başkanlığının kararıdır. Yazmalarını da beklemiyorum. Delegelik önemlidir ama ben MHP Genel Merkezinde kim Teşkilat Başkanıyla ile her ay görüşüp rapor sunuyor, kim lideriyleile birebir görüşebiliyor, istişare edebiliyor ona bakarım” dedi. 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti Rize İl Başkanı
Sıradaki Haber Hikmet Ayar, istifa mı etti? AK Parti Rize İl Başkanı istifa mı etti?