Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş Kimdir? Neden Öldü?

Ankara’nın Ayaş ilçesinin Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Bu haberi duyan binlerce vatandaş arama motorlarında Burhan Demirbaş’ın hayatı ile ilgili araştırmalara başladı. Peki, Burhan Demirbaş kimdir? Burhan Demirbaş neden öldü?

Ankara’nın Ayaş ilçesinin Belediye

Ayaş Belediye Başkanı Burhan Demirbaş, karaciğer rahatsızlığı ve böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde 72 yaşında vefat etti. Cenazesi yarın Ayaş’ta defnedilecek. Demirbaş, Ayaş ilçesindeki belediye başkanlığı görevini yürütürken yaşamını yitirdi.

BURHAN DEMİRBAŞ KİMDİR?

Burhan Demirbaş, 1951 yılında Ankara’nın Ayaş ilçesinde doğdu. İlköğretim eğitimini tamamladıktan sonra çiftçilik ve ticaret işleriyle uğraşarak emekli oldu. Siyasi kariyerine Anavatan Partisi’nde başlayan Demirbaş, 1984-1989 yılları arasında Oltan Belediye Başkanlığı görevini üstlendi. Daha sonra 1994-2004 yılları arasında Anavatan Partisi’nden Ayaş İl Genel Meclis Üyeliği yapmış, 2004-2009 yılları arasında ise Ak Parti’den Ayaş İl Genel Meclis Üyeliği görevini üstlendi. 2009-2014 yılları arasında Ak Parti’den Oltan Belediye Başkanlığı görevini sürdüren Demirbaş, 2014 yılında Mahalli İdareler Seçimleri’nde Ak Parti’den Ayaş Belediye Meclis Üyeliğine seçilerek Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi oldu.

22 Haziran 2017 tarihinde Ayaş Belediye Meclisi toplantısında yapılan oylama sonucu, 11 Belediye Meclis Üyesinin oybirliğiyle Ayaş Belediye Başkan Vekilliği görevine seçildi. Burhan Demirbaş, siyasi kariyeri boyunca yerel seçimlerde de aktif rol aldı. 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri’nde Ak Parti’den Ankara Ayaş Belediye Başkan adayı olarak görev aldı. Maalesef 72 yaşındaki Demirbaş, karaciğer rahatsızlığı ve böbrek yetmezliği nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 11 Ağustos 2023 tarihinde vefat etmiştir. Cenazesi Ayaş ilçesinde toprağa verildi.

AYAŞ BELEDİYESİ NEREDE?

Ayaş Belediyesi, Türkiye’nin başkenti Ankara’nın bir ilçesi olan Ayaş ilçesinde bulunmaktadır. Ayaş ilçesi, Ankara’nın doğu kesiminde yer almaktadır. Ankara’nın merkezine yaklaşık olarak 60 kilometre uzaklıktadır. Ayaş Belediyesi, ilçe sakinlerinin yerel yönetim hizmetlerine erişimini sağlamak ve ilçenin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyet göstermektedir.