Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti’de şok! İl başkanı ve bazı vekilleri suçladı, Murat Batmaz istifa etti

AK Parti’nin en eski üyelerinden Murat Batmaz, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Batmaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlı olduğunu bildirdi.

AK Parti’nin en eski

AK Parti’den Kandıra Belediye Başkan Adayı olan, partinin 61’nci üyesi, Ünal Köken döneminde Kandıra Belediye Başkan Yardımcılığı yapan ve iki dönem Kandıra Belediye Başkan Aday Adayı olan Murat Batmaz, partisinden istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bağlılığını bildiren Murat Batmaz, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus ve bazı milletvekillerini başarısızlığın sorumlusu ilan ederek yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

ORTADA BAŞARISIZLIK VARKEN

“Duyurumdur
Kuruluşundan bu güne kadar üyesi olduğum çeşitli kademelerinde görev yaptığım Ak Parti’den içim yana yana istifa etmiş bulunmaktayım.
Yerel seçimlerden bugüne kadar geçen zamanda gözle görülür bir başarısızlık varken; başarıyı koşarak sahiplenen bir sürü makam sahibi var. Başarısızlık oldu mu nedense makamda olanlar sorunun genel başkanın üzerine bırakmak için ellerinden, dillerinden gelenin fazlasını yapma çabasındalar.

ŞAHSİ MENFAATLERİ

Partiyi kendi şahsi menfaatleri için şekillendiren il başkanı ve bazı milletvekilleri; parti üyelerinin düşüncelerini hiçe sayarak Kocaelimizdeki kaybedilen ilçelerin ve oy düşüşlerinin baş sorumlusudurlar.
Benim istifam, bu kara düzene karşı bir itirazdır. Bundan 22 yıl önce olduğu gibi, bu davanın mimarı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a karşı gönül bağım sarsılmaz şekilde devam etmektedir.
Ancak bir an önce bu menfaat çeteleri tez zamanda partinin önünü açarlar.
Kalın sağlıcakla…”

MURAT BATMAZ KİMDİR?

1974 yılında Kocaeli’nin Kandıra Safalı Köyü’nde dünyaya gelmiştir. Kandıra’da ikamet eden Murat Batmaz, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünde ön lisans yaptı ve sonrasında Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden lisans diplomasımnı aldı.
2002 yılında AK Parti’ye üye olup, partinin Kocaeli’deki 61’nci üyesi oldu. AK Parti Merkez İlçenin kurucu yöneticilerinden olan Murat Batmaz, 6 yıl boyunca partide yöneticilik yaptı. 2014-2019 yılları arasında Kandıra Belediye Meclis üyesi olan Murat Batmaz, 2 yıl 3 ay boyunca Kandıra Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü.
Daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Terminal Amirliği görevine getirilen Murat Batmaz, evli ve 2 kız çocuğu babası.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'de T10X ile elektrikli otomobil
Sıradaki Haber Yerli otomobilimiz Avrupa pazarına açılmaya hazırlanıyor