Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti İzmit için nasıl bir aday belirlemeli?

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif, partisinin İzmit Belediye Başkan adayıyla ilgili profilini çizdi. Yılmaz, İzmitli, taban ve halkta karşılığı olan bir ismin, güçlü bir meclis üyesi kadrosuyla yola çıkması gerektiğini düşünüyor

AK Parti Kocaeli Milletvekili

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Nokta Gazetesini ziyaret etti. Nokta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, Nokta TV Genel Yayın Yönetmeni Berkan Aslan ve Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Gültekin’in konuğu olan Vekil Yılmaz, AK Parti’nin İzmit için ihtiyacı olan adayın profilini çizdi.

İZMİT’İ KAZANABİLECEĞİMİZ NETLEŞTİ

Son seçimde doğru hareket ettiğimizde İzmit’i kazanabileceğimiz netleşti. Aldığımız oy oranı itibari ile. Biz hem teşkilat olarak hem taban olarak iyi motive olabilirsek. İzmit’i çok rahatlıkla alırız. 

İYİ ADAY TESPİTİ VE MECLİS ÜYESİ EKİBİ

Bu da iyi bir aday tespitinden iyi bir meclis üyesi ekibi oluşturma, teşkilatla el ele vererek, mahallere nüfus ederek güzel alışan bir ekip kurarak İzmit geri alınır kaanatindeyim. Çünkü İzmit’te ciddi bir kayıp yıllar var. 5 yıl. Maalesef, İzmit halkı polemiklerle, kavga gürültülerle, icraat göremedi.  İnşallah kayıp yılları telafi edecek  bir yöneliş AK Parti’ye olur diye düşünüyorum. 

TABANIN, İZMİT HALKININ İSTEDİĞİ BİR İSİM OLMALI

AK Parti’nin İzmit’te aldığı oy oranı belli. Çıtayı aştı. İzmit’in çok rahat alınabileceği anketlerde göstergesi inşallah. Bir öncesi seçim. Genel seçim oranları. O yüzden ben tekrar geri alacağımıza inanıyorum. Ama dediğim gibi tabanın istediği  İzmit halkının benimseyeceği isabetli bir aday ve ekibiyle İzmit geri alınır inşallah. 

İZMİTLİ ADAYLARIMIZ VAR

Birbirinden kıymetli adaylarımız var şu an. Siyasette yetişmiş. Siyasette pişmiş. İzmitli adaylarımız var. O yüzden genel merkezimiz mecvut belediyelerde anket çalışması yaptırıyoruz. Seçim işleri yere  yönetimler mevcut belediye başkanlarımızın ölçütleri. Ona göre mevcutlarla ilgili ayrı bir değerlendirme yapacak. İzmit’te mevcut belediye başkanı olmadığı için. Kiminle İzmit alınır çalışması  muhakkak yapılır. 

İSİM BAZLI ANKETLER YAPILIYOR MU?

İzmit’le ilgili isim bazlı bir anket yapılıp yapılmadığını bilmiyorum şu anda. Tabi aday adayları netleşince isim sorma çalışmaları yapılır diye tahmin ediyorum. Süreç başlayınca. Şu an korsan anketten ziyade genel merkez ekiplerinin sahada çalıştığını biliyoruz. Nabız yokluyorlar, temas ediyorlar. Somut üzerinden isim anketleri adaylık süreci başlayınca aday adaylarımız belli olunca başlar. O noktada anketler ciddi belirleyici rol oynar İzmit’te. Kiminle İzmit alınabilir? Bu sorunun cevabı aranıyor.”