Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti başkan adaylarını nasıl belirleyecek?

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, yerel seçimlere yönelik “Adaya göre yol haritası değil, yol haritasına göre aday belirlenecek” dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili

Yerel seçimlere yönelik AK Parti’deki çalışmalar devam ediyor. CNN TÜRK yayınında konuşan AK Parti Grup Başkan Vekili Özlem Zengin çalışmalara ilişkin değerlendirmelerin devam ettiğini belirterek, “Adaya göre yol haritası değil, yol haritasına göre aday belirlenecek” dedi.

Zengin, açıklamalarında şu değerlendirmelerde bulundu:

“Şu ana kadar teşkilatımızdaki birimler ne yaptı önce elimizdeki malzemeyi değerlendiriyoruz. Bu değerlendirmeden sonra yol haritası çizeceğiz. Hem de o yol haritasına paralel adaylar belirleyeceğiz. Bunları kendi içimizde de tartışıyoruz. Adaydan önce metodu belirlememiz lazım. tabi bunun içinde takvimleme de var. Takvime uygun olma ihtimalini daha yüksek görüyorum. Seçim takvimine zaten ocak ayına kadar bu adaylık sürecinin şekillenmesi gerekiyor” sözlerini kullandı.

‘İSTANBUL’DA GÖÇ İLE ALAKALI ÖZEL BİR ÇALIŞMA VAR’

Zengin, İstanbul da aday belirlemeye yönelik bir de parantez açtı ve “Vaatten önce bazı problemleri çözmenin bizim için faydalı olacağını düşünüyorum. İstanbul’da göç ile alakalı özel bir çalışma var. Onun gibi trafik başta olmak üzere kira meselesi, ulaşım ile ilgili sıkıntılar, göç meselesi; bu temel başlıklarla alakalı, seçime giderken bazının mutlaka çözüme giden yolda adım atılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.