Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

AK Parti Adıyaman’da neden kaybetti? İşte iddialar

Asrın felaketi olarak adlandırılan 6 Şubat depremini yaşayan Adıyaman’da resmi olmayan sonuçlara göre %47.75’lik oy oranı ile Cumhuriyet Halk Partisi adayı Abdurrahman Tutdere kazandı.

Asrın felaketi olarak adlandırılan

AK Parti’nin adayı Ziya Polat ise % 27.43’lük oy aldı. AK Parti’nin kalesi olarak görülen Adıyaman’daki bu sonuç şaşkınlık yarattı. Adıyaman’da CHP’nin kazanmasıyla ilgili ortaya atılan iddialar ise dikkat çekti.

KURA İLE DAĞITILDI

Adıyaman’da 6 Şubat depremlerinde  33 bin 112 bina hasarlı olarak belirlendi. Evleri yıkılan afetzedeler için deprem konutları yapıldı ve bu konutlar kura eşliğinde dağıtıldı. Kent genelinde 640’ı köy evi olmak üzere toplam 2 bin 798 deprem konutu hazırlandı.

13 ŞEYHE DEPREM KONUTU ÇIKTI

Adıyaman’da bulunan Göçeri Mahallesi için düzenlenen konut kurasında 13 menzil şeyhine ev çıktığı iddiası ortayı karıştırdı.  Depremzedelerden önce şeyhlere çıkan evlerle ilgili Menzil kaynaklarının 3+1 ev çıkan şeyhlerin evlerinin depremde yıkılmadığı ve hasar almadığını ifade etmesi sonrası ise gerçekleşen kura tepki topladı.

NEDEN ŞAİBELİ KURA MI?

Adıyaman’da CHP’nin adayı Abdurrahman Tuttere’nin kazanmasının nedenleri arasında ise bu konutların şaibeli bir kura ile şeyhlere verilmesi olduğu iddia edildi.

TUTDERE: HERKESİN BAŞKANI OLACAĞIM

Şehirde AK Parti’ye fark atan CHP’li Abdurrahman Tutdere, “Hiçbir ayrım yapmaksızın, Adıyamanlı hemşerilerimin adayı oldum Adıyaman’ın sesini herkes duyacak. Hafife alıyorlardı Adıyaman’ı, kimse devrim yapacağına inanmıyordu. Bu seçimin kaybedeni yok, kazananı bütün Adıyaman! Bugüne kadar  nasıl herkesin vekili olduysam bugünden itibaren oy tercihi ne olursa olsun, kime destek vermiş olursa olsun herkesin başkanı olacağım” dedi.

ERDOĞAN HELALLİK İSTEMİŞTİ

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan ise daha önce Adıyaman’da “helallik” isteyerek “Maalesef ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte bir çalışma yürütemedik. Bunun için sizden helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın” demişti.

 

YORUMLAR

2 adet yorum var

  1. Artık Akp ye daha önceki seçimde güvenenler şimdi Güvenmiyorlar. Biraz burunlarını sürtsünler. Fazla şeyleri kalktı. Emekliyi ecelsiz öldürdüler. Tarım politikası sıfır. Ekonomi politikası sıfır. Filistin- İsrail politikası sıfır. YIL SONU GELMEDEN ERKEN SEÇİM GÖRÜNÜYOR.

    10
    5

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Birçok ilde üretim yapan 69
Sıradaki Haber Kocaeli’de de faaliyet gösteriyordu: O firma iflas etti!