Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahmet Çalık’tan Karamürsel’de ittifak açıklaması

CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ahmet Çalık, Nokta Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu. Karamürsel’de “Gönül İttifakı” söylemini bir kez daha yineleyen Çalık, Karamürsel için muhalefet partilerini birlikte hareket etmeye davet etti. İşte detaylar…

CHP Kocaeli İl Başkan

İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Nusret Acur, geçtiğimiz aylarda düzenlediği basın toplantısında Eylül ayından itibaren belediye başkan adaylarını kamuoyu ile paylaşmaya başlayacaklarını söylemişti. Bu kapsamda ilk olarak Kocaeli nüfusunun büyük bir kısmını barındıran Gebze için Sadık Güvenç’in ismi konuşulmaya başlarken, Darıca için Gencay Yıldıztekin’in ismi öne çıkmıştı.

KARAMÜRSEL’E MEHMET BAŞ

2024 yerel seçimlerinde Kocaeli’de ilk açıklanan ilçe olması beklenen Karamürsel’de ise yönetim kurulu toplantısından İYİ Parti Kurucu İlçe Başkanı Mehmet Baş’ın çıktığı öğrenildi. İYİ Parti Karamürsel İlçe Başkanı Orhan Kılınçsoy ile görüşen Baş adaylığa yeşil ışık yaktı.

AHMET ÇALIK’TAN AÇIKLAMA

31 Mart 2019’da gerçekleştirilen yerel seçimlerde Millet İttifakı’nın Karamürsel adayı olarak gösterilen Ahmet Çalık, 15 bin 74 oy ve yüzde 44,51 oy oranı ile AK Partili İsmail Yıldırım’ın az bir farkla gerisinde kalmıştı. 2024 yerel seçimlerinde bir kez daha aday olmak isteyen CHP Kocaeli İl Başkan Yardımcısı Ahmet Çalık, yaşanan gelişmenin ardından Nokta Gazetesine şu açıklamalarda bulundu:

“Her siyasi parti kendi kararlarını verebilir ve kendi yol haritasını oluşturabilir. Yerel seçimlerde genel merkezlerin tutumlarında bir değişiklik bekliyorum. Yerel seçimlere şu an 7 – 8 aylık bir süre var. Türk siyaseti için bu çok uzun bir süre. Her an her şey olabilir. O yüzden ittifak konusunu konuşmak için biraz erken. Yerel seçimlere kadar birçok şey değişebilir. 

DÜŞÜNCEMİZDE DEĞİŞİKLİK YOK

Karamürsel İlçe Örgütümüz arkamızda durduğu sürece Karamürsel için düşüncelerimizde ve isteklerimizde bir değişiklik yok. Karamürsel senelerdir düzgün yönetilemiyor. Karamürsel’i hak ettiği konuma getirmek istiyoruz. Bunu için gücümüz de var, heyecanımız da. Gönlümüz bu gayemizi gerçekleştirirken, tüm muhalefet partilerinin yanımızda durmasından yana.”