Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ADD Kocaeli Şubelerinden Bursa Valiliğine tepki!

ADD Kocaeli Şubeleri bugün Atatürk Anıtı önünde yaptığı basın açıklamasında Bursa Valiliğine tepki gösterdi

ADD Kocaeli Şubeleri bugün

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Bursa şubeleri, 29 Ekim Kadınları Derneği ve Yeşi Kuşak Köy Enstitülüler Derneği’nin, Lozan’ın 100. yılı nedeniyle yapmak istediği anmaya polis müdahale etti. Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasına izin verilmezken, alana kimse sokulmadı. Yaşanan durum sonrası 81 ilde ADD şubeleri ortak açıklama yaptı. Bugün Kocaeli’deki 8 şube Atatürk Kültür Tepesi önünde basın açıklaması gerçekleştirildi. Açıklamayı şubeler adına ADD Yahyakaptan Yakup Gökçe okudu. 

“ÜYELERİMİZ TARTAKLANMIŞTIR”

Bursa’da yaşanan olaya tepki çeken Başkan Gökçe, “Atatürkçü Düşünce Derneği Bursa Şubelerinin Lozan Antlaşması’nın 100. Şeref yılını kutlamak amacıyla düzenlemek istedikleri çelenk sunumu ve anmaya Bursa Valiliği tarafından engel olunmuş, başkan ve üyelerimiz polis müdahalesi ile karşı karşıya bırakılmıştır. Müdahale o boyuta vardırılmıştır ki; Bursa Atatürk Anıtı polis kordonu ve barikatlarla adeta korumaya alınmış, üyelerimiz anıt alanına sokulmamış, tartaklanmıştır. 

“TERÖRİST DEĞİLİZ”

Bursa Valiliğine hatırlatmak isteriz; Atatürkçü Düşünce Derneği terör örgütü, üyeleri terörist değildir, kendinize gelin! Dünyanın en önemli barış antlaşmalarından biri ve Türkiye Cumhuriyeti’nin tapu senedi, Cumhuriyetimiz’in dünyaca tanındığı en önemli belge olan Lozan Antlaşması’nın imzalanarak resmiyet kazandığı ONUR GÜNÜ’nü kutlamak izne tabi olamaz. Aksine her vatandaşımızın ve devletimizin her kurumunun Bursa Valiliğinin de 24 Temmuz Lozan Antlaşması yıldönümlerini kutlamak hakları ve elbette görevleridir. 1923-1951 yilları arasında 24 Temmuz’un resmi bayram olarak kutlandığı anımsanmalı, Lozan Bayramı tekrar ulusumuza iade edilmelidir.

“SAYGILI OLMAYA DAVET EDİYORUZ”

Herkes ve her kurum bilsin ki; Atatürkçü Düşünce Derneği, Ulusal Bayramlarımızı ve Ulusal Onur Günlerimizi gerektiği gibi kutlamaya Kemalizm’in namus sesini bir sis çanı gibi yurdumuz semalarına asmaya ve Laik Cumhuriyetimizi sonsuza dek yaşatmaya kararlıdır. Bursa Valiliğini bu haksız ve utanç verici tutumu nedeniyle kınıyor, tekrarlanmaması için uyarıyor, Cumhuriyetimizin kurucularına ve Lozan Antlaşması’na saygılı olmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu. nSerhat GÜNEŞ