Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Adaylar içerde aileleri dışarda ter döktü!

Sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavı bugün saat 09:30’da başladı. Öğrencilerin okula alınmasıyla birlikte veliler de sağanak yağış altında bekledi

Sekizinci sınıf öğrencilerine yönelik

Lise hayatına geçiş yapacak öğrencilerin heyecanla beklediği LGS bugün gerçekleşiyor. İki oturumda düzenlenecek sınavın birinci oturumu 09.30’da başladı. Birinci oturum 10.45’te sona erecek. İkinci oturum ise 11.30’da başlayacak ve 12.50’de sona erecek. Kocaeli’de ise 29 binden fazla öğrenci LGS için ter döktü. LGS’ye Kocaeli’nin 12 ilçesinde 353 okul ve 2 bin 404 salonda olmak üzere toplamda 29 bin 955 öğrenci girdi.

İKİ OTURUMLU SINAV

Sınavın birinci oturumu 50 soruluk sözel alandan oluşup süresi 75 dakika; ikinci oturum ise 40 soruluk sayısal alandan oluşarak süresi 80 dakika olarak belirlendi. Saat 09:30’da başlayan sınav öncesi öğrenciler, yapılan kimlik kontrollerinin ardından sınavın birinci oturumu için sınıflara alındı. Sınavın ikinci oturumu için ise saat 11:30’da gerçekleştirilecek.

YAĞMUR ALTINDA BEKLEDİLER

İzmit Belediyesi de kurduğu stantlarla okul önlerinde öğrenci ve velilere meyve suyu, su ve kek ikramında bulundu. İzmit Ortaokulu’nda sınava girecek öğrenciler de aileleri ile birlikte sınav öncesi okul önüne geldi. Öğrencilerin okula alınmasıyla velilerin bir bölümü de sağanak yağış altında sınavın sona ermesini bekledi.