Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

6-8 Ekim Olayları (Kobani Terör Kalkışması) ve teröristler tarafından katledilen Yasin Börü yeniden gündem oldu

Sosyal medyanın gündemi Kobani Terör Kalkışması. Teröristlerce katledilen Yasin Börü, sosyal medyanın gündeminde. 6-8 Ekim olaylarında neler oldu? Neden bu konu yeniden gündem?

Sosyal medyanın gündemi Kobani

“Kobani Terör Kalkışması” olarak bilinen 6-8 Ekim Olayları yeniden sosyal medyanın gündeminde. Twitter’da binlerce hesap tarafından, Türkiye’nin birlik ve beraberliğini hedef alan bu terör kalkışmasıyla ilgili paylaşımlar yapıyor. Kobani Terör Kalkışmasında teröristlerce acımasızca katledilen Yasin Börü de sosyal medyanın gündemi oldu. 6-8 Ekim Olaylarıyla ilgili görülen davada sonucun bugün çıkması bekleniyor.

YASİN BÖRÜ’YÜ VAHŞİCE KATLETTİLER

Peki Yasin Börü’ye ne olmuştu? 16 yaşındaki gencecik bir fidan Yasin Börü, Kurban eti dağıttığı sırada PKK’lı teröristlerce başı kesilerek öldürüldü. Yasin Börü’nün başı kesilmiş halde cesedi, bir binanın üçüncü katından aşağı atıldı. Bu vahşi teröristlerin yaptığı zulüm hala dün gibi akıllarda. İşte sosyal medyada yapılan bazı paylaşımlar:

HALA ÇOCUKTU…

“Henüz 16 yaşındaydı Yasin Börü
Yani hala çocuktu…
Kurban eti dağıtırken 6 8 Ekim Olayları’nda (Kobani Terör Kalkışması) sokağa çıkan PKK yandaşlarınca başı ezilerek katledildi, o halde bir binanın üçüncü katında aşağı atıldı…
Unutmadık, unutmayacağız…”

ASLA UNUTTURMAYACAĞIZ

“DEM, CHP, TİP ve bilumum karanlık oluşumların unutturmaya çalıştıkları 6-8 Ekim Olayları’nda (Kobani Terör Kalkışması) katledilen Şehid Yasin Börü ve arkadaşlarını asla unutturmayacağız!”

SIRTLARINI TERÖRİSTLERE DAYADILAR

“- Sırtlarını teröristlere dayadılar
– PKK’yı terör örgütü görmediler
– Sokak çağrısı yaptılar
6 8 Ekim Olayları’nda (Kobani Terör Kalkışması) başta Selahattin Demirtaş olmak üzere HDP’lilerin konuşmalarını da unutmadık!”

PKK YÖNETİCİLERİ VE SİYASİLER

“6-8 Ekim Olayları’nın (Kobani Terör Kalkışması) üzerinden 10 yıl geçti…
Terör örgütü PKK yöneticileri ve siyasilerin başını çektiği kardeşliğimizi hedef alan bu provokasyonu başlatanları unutmadık, unutmayacağız…”

VAHŞİCE KATLEDİLEN MASUM İNSANLAR

“Yasin Börü (16),
Hasan Gökguz (26),
Ahmet Dakak (19),
Riyat Güneş’in (28)
6 8 Ekim Olayları’nda (Kobani Terör Kalkışması) kurban eti paketlerini Diyarbakır-Bağlar’da ihtiyaç sahibi ailelere dağıttıkları sırada PKK yandaşları tarafından vahşice katledildiler…”