Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

42 Evler kaderine terk edildi… Sorunlara çözüm bulunmuyor!

İzmit Körfez Mahallesi 42 Evler sakinleri sorunlarını tek tek sıraladı. Mahalle sakinleri senelerdir yaptıkları başvuruların dikkate alınmadığının altını çizdi.

İzmit Körfez Mahallesi 42

İzmit’in en önemli mahallelerinden Körfez 42 Evler’de yaşayan vatandaşlar problemlerinin senelerdir çözülmediğini belirterek bir açıklama yayınladı. Açıklamada başvurularının dikkate alınmadığı ifade edildi.

“KUMLA DERESİ BAKTERİ SAÇIYOR”

Kumla Deresi’nin sağlık açısından tehdit oluşturduğunun belirtildiği açıklamada şu sözlere yer verildi: “Kumla Deresi’nde düzenli olarak ilaçlama yapılsa da, hiçbir etkisi yok! Sivrisinek ve uçan kuşların derenin üzerine konup uçmasıyla bakteriler her yere taşınıyor. Çevre halk, dönem dönem kuşları dereye attıkları ekmeklerle besliyor ama dere pis olduğu için beslenen kuşlar, dereden taşıdıkları bakterileri çevreye saçıyor ve sağlık problemleri oluşturuyor. Üzerinin kapatılması gerekiyor.

41 BURDA’YA ULAŞIM PROBLEMİ

41 Burda AVM konum olarak 42 Evler’e yakın bir konumda bulunuyor. Vatandaşlar eskiden yapılma tek bir demir geçitten geçerek taşlı yoldan AVM’ye ulaşıyor. Fakat, ne dere boyu bir çit koruması ne de aydınlatma bulunuyor. AVM ile geçit arası yaklaşık 700 metre ve yürüyüş yapanlar akşam her türlü tehditle karşı karşıya kalıyor. Aydınlatma yapılması gerekiyor.

“VAATLER UNUTULUYOR”

Ayrıca 41 Burda AVM’nin arka çıkışından 42 Evler’e geçiş için yeni bir üst geçit yapılması şart. AVM topu belediyeye, belediye ise topu AVM’ye atıyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmit Belediyesi, Başiskele Belediyesi İSU Genel Müdürlüğü’nün bu konulara en kısa zamanda el atması gerekiyor. Seçim öncesi vaatler, seçim sonrası hemen unutuluyor. Mağdur vatandaşların çözümünü kim üstlenecek?”