Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

3 kez üst üste birinci olan pehlivana TOGG ödüllü güreş!

3 kez üst üste birinci olan pehlivana TOGG aracının hediye edileceği Şile Yağlı Güreşleri’nde Karamürselli Hüseyin Gümüşalan üçüncü oldu.

3 kez üst üste

MEGA STARLAR KATILDI

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı’nın ev sahipliğinde gerçekleşen güreşler, Bursa Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı eşliğinde korteji ile başladı. Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Güreş Ağası Seyfi Şahin, Edirne Kırkpınar Başpehlivanı Yusuf Can Zeybek, Mehmet Yeşil Yeşil Ali Gürbüz, Recep Kara, Osman Aynur, Mustafa Taş, Hüseyin Gümüşalan, Faruk Akkoyun, Serhat Balcı, Şileli Baş Pehlivanlar Fatih Koyuncu, Mecit Yıldırım, Atila Güzel, İsmail Koç gibi son 20 yılın 62 Başpehlivanı olmak üzere toplam 700 güreşçinin katıldığı İstanbul’un en geniş katılımlı yağlı güreşleri nefes kesti.

HER KESİME HİTAP EDİYORUZ

Şile Belediye Başkanı İlhan Ocaklı da Şile’nin yükselen bir değer olduğunu belirtti ve “Geçtiğimiz günlerde Şile Bezi Festivali’ni gerçekleştirdik. Hemen ardından 16. Şile Yağlı Güreşleri’ni tamamladık. Sırada 2. Palamut Festivali’ni yapacağız Her alanda, her kesime hitap eden, önemli etkinliklerle vatandaşlarımızı buluşturuyoruz.

ONUR DUYMAKTAYIZ

16 yıldır geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nin her yıl üstüne ekleyerek, büyüyerek muhteşem bir organizasyona ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Birbirinden kıymetli başpehlivanlarımız ve diğer pehlivanlarımızı ağırlamaktan onur duymaktayız. Bir yanımızda deniz, bir yanımızda orman ve er meydanında böylesine ata sporuna gönül veren hemşerilerimizle birlikte olmanın sevinci anlatılmaz, yaşanır.

DEĞER VERİYORUZ

Ayrıca 3 yıl üst üste şampiyon olan güreşçimize altın kemer veriyoruz. Ödülümüze bir ek daha yaptık yerli ve milli otomobilimiz TOGG’U hediye edeceğiz. Amacımız ata sporumuza verdiğimiz değeri ortaya koyabilmek, pehlivanlarımıza verdiğimiz değeri ortaya koyabilmek, Şile’yi ve güreşlerimizi ulusal anlamda etkin kılabilmektir.

ÇEKİŞMELİ FİNAL

Sabah erken saatlerde başlayan çekişmeli müsabakalar akşama kadar devam etti.  Müsabakalarda 700 pehlivan ve 62 başpehlivan kol bağladı. Akşam saatlerinde başlayan başpehlivanlık güreşlerinde  Mustafa Taş ve Hüseyin Gümüşalan’ı bastıran Kürşat Şevki Korkmaz karşı karşıya geldi. Karşılaşma sonunda Mustafa Taş 16. Şile Yağlı Güreşleri’nin üst üste ikinci başpehlivanı oldu.

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

Mustafa Taş 15. Geleneksel Şile Yağlı Güreşleri’nde İsmail Koç’u yenerek başpehlivan olmuştu. Başpehlivanlık karşılaşması sonunda Mustafa Taş, Kürşat Şevki Korkmaz, Karamürselli Hüseyin Gümüşalan ve Ali Gürbüz’ün ödülleri Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Başkanı İlhan Ocaklı, Güreş Ağası Seyfi Şahin tarafından verildi.