Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

20 Mayıs Tatil Mi? 20 Mayıs Resmi Tatil Var Mı? 20 Mayıs Hangi Güne Denk Geliyor?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı hazırlıkları sürerken gözler 20 Mayıs tarihine çevrildi. 2024 resmi tatiller arasında yer alan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı sonrası tatil var mı merak edildi. Peki, 20 Mayıs tatil mi? 20 Mayıs Pazartesi resmi tatil mi? İşte yanıtı..

19 Mayıs Atatürk'ü Anma,

2024 resmi tatiller arasında yer alan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı araştırmaları hızlandı. Her yıl büyük coşkuyla kutlanan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı hazırlıkları sürerken gözler bir sonraki güne çevrildi. Öğrenci ve çalışanların gündeminde ilk sırada yer alan 20 Mayıs Pazartesi günü sorgulamaları hızlandı. Çok sayıda vatandaş 20 Mayıs tatil mi sorgulamalarına başladı. Peki, 20 Mayıs Pazartesi günü tatil mi? İşte merak edilenler..

20 MAYIS RESMİ TATİL Mİ? OKUL VAR MI?

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 2024 resmi tatiller arasında yer alıyor. Bu yıl 19 Mayıs günü pazar gününe denk geliyor. Okullar, kamu ile özel sektör çalışanları resmi tatillerde tatil yapıyor. Bu nedenle okullar ve kamu çalışanlarına 19 Mayıs tatil ancak bu sene pazar gününe denk geldiği için ekstra bir resmi bir tatil söz konusu değil. 20 Mayıs Pazartesi günü okullar ve diğer tüm kurumlar normal işleyişine devam edecek.

19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA, GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI ÖNEMİ

Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı her yıl 19 Mayıs tarihinde kutlanıyor. Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin resmi bayramıdır. 19 Mayıs 1919’da Mustafa Kemal Atatürk Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktı ve bu gün Türk ulusal mücadelesinin önemli günlerinden oldu. İtilaf Devletleri’nin işgaline karşı Türk Kurtuluş Savaşı’nın başladığı gün olan 19 Mayıs tarihi Atatürk tarafından Türk gençliğine armağan edilmiştir.