Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

17 yaşındaki İzmitli kuaför Yağız İhsan Öksüz’den olağanüstü başarı!

Gerçek bir başarı ve adanmışlık hikayesi… Henüz 17 yaşında, mesleğine aşık ve idealist bir İzmit genci… Aynı zaman çok da sıkı bir Kocaelisporlu… Yağız İhsan Öksüz… O artık dünya ikincisi genç bir kuaför!

Gerçek bir başarı ve

YAŞ GRUBUNDA DÜNYANIN EN İYİLERİNDEN!

Yağız İhsan Öksüz… Henüz 17 yaşında… İzmit Gültepe’de büyüdü. Annesi Sevgi hanım babası Hüseyin bey… Mükemmel bir evlat yetiştirmişler… Saygılı, çalışkan ve idealist. Küçük yaşlardan itibaren babası ve amcası Samet beyin mesleği olan kuaförlüğe başladı. Kısa süre içinde yeteneğinin farkına vardı ve üzerine gitti. Bugün kendi yaş grubunda dünyanın en iyilerinden birisi olurken bunu da Antalya’daki şampiyonada kanıtladı.

ALMANYA YOLCUSU

Kuaförlük mesleğini babası ve amcasından öğrenen Yağız İhsan Öksüz, Antalya Alanya’da düzenlenen Uluslararası Eurocup yarışmasında dünya ikincisi oldu. Hem ailesini hem de doğup büyüdüğü şehrini, Kocaeli’yi en iyi şekilde temsil eden genç kuaför işine aşık olmasının karşılığını almaya başladı. 23 ülke arasından kardeş ülke Kosovalı yarışmacının ardından ikinci olan Yağız İhsan Öksüz Haziran ayında Almanya’da düzenlenecek olan ve elit kuaförlerin yer alacağı şampiyonada hem İzmit’i hem de ülkemizi bir kez daha temsil edecek.

KUSURSUZ SAÇ GEÇİŞİ

Yağız İhsan Öksüz Nokta Gazetesi’ne yaptığı açıklamada duygularını şu sözlerle dile getirdi. Yarışma Antalya Alanya’da gerçekleşti ve 23 ülkeden çok başarılı erkek kuaförleri yarışmada yer aldı. Eurocup Türkiye organizasyonundaki yarışmada kuaförlerden kusursuz saç geçişi istendi. Kosovalı meslektaşım yarışmada birinci olurken Allah da bana ikinciliği nasip etti. 1 ay içinde Almanya’daki yarışmada da ülkemi en iyi şekilde temsil etmek istiyorum.

İLK BAŞLARDA DÜKKANDAN KAÇMAK İSTİYORDUM

Kuaförlük bizde baba mesleği… Amcam da kuaför… Küçük yaşlarda Samet amcam beni yanına aldı. İlk başlarda çok sıkılıyordum ve sürekli dükkandan kaçmak istiyordum. Ancak zamanla kuaförlük hoşuma gitmeye başladı. Arkadaşlarım başta olmak üzere müşterilerden gelen olumlu geri dönüşler üzerine motivasyonum daha da arttı. Açıkçası mesleği sevmeye başlamamla beraber bir yeteneğimin olduğunun farkına vardım ve kuaförlüğe daha sıkı bir şekilde sarıldım.

KOCAELİSPOR’UN SAKARYA MAÇI OLDUĞU İÇİN YARIŞMAYA GİTMEK İSTEMEDİM

Eurocup Türkiye yetkilileri yarışma tarihini verdiklerinde çok üzülmüştüm. Çünkü o gün yani 11 Mayıs’ta Kocaelispor – Sakaryaspor maçı vardı. Yarışmaya gitmeme kararı aldım çünkü ben Kocaelispor’un maçlarını kaçırmıyorum. Sakaryaspor maçını da kaçıramazdım. Ancak ailem ve arkadaşlarım yarışmadan derece alabileceğimi, belki de bunun daha hayırlı olacağını söyledi ve açıkçası aklım İzmit’te kalarak Alanya’ya gittim.

BU MESLEĞİN ZİRVESİ NERESİYSE ORADA OLMAK İSTİYORUM

Yarışma Uluslararası Güzellik Sanatları Festivali kapsamında düzenlendi. Türkiye’yi temsil eden kuaförlerden birisi de bendim. Verilen görevi elimden geldiği kadar iyi yapmaya gayret ettim ve jürilerin beğenisini kazanarak dünya ikinciliği ile İzmit’e döndüm. Bu mesleğin zirvesi neresiyse orada olmak için elimden gelen her şeyi yapmaya gayret edeceğim.

KENDİ KUAFÖR SALONUMU AÇMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUM

Mesleğimi özellikle son iki yıldır tutku ile yapıyorum ve mesleğine aşık bir kişiyim. 17 yaşımdayım… Seka İmam Hatip Ortaokulu’nu bitirdim, lise eğitimim devam ediyor. 2006 doğumlu olmama rağmen geleceğim ve mesleğim adına oldukça kararlıyım. Allah’ın izni ile İzmit çarşıda kendi kuaför salonumu açmak için çalışmalara devam ediyorum. 3 ay içinde de yeni yerimde siz değerli müşterilerime hizmet etmek için sabırsızlanıyorum. Nokta Gazetesi’ne de bana böyle bir fırsat tanıdığı için de şükranlarımı sunuyorum.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İngiltere Premier League’de heyecan sürüyor.
Sıradaki Haber BURNLEY NOTTİNGHAM FOREST MAÇI MAÇI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA VE HANGİ KANALDA? PREMİER LEAGUE