Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURU EKRANI: Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? 150 Bin TL Evlilik Kredisi İLK ÖDEME TARİHİ

Evlilik hazırlığı yapan çok sayıda çiftin gündeminde yer alan evlilik kredisi başvuru araştırmaları hızlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi flaş açıklama yaptı. Devlet desteğinden yararlanmak isteyenler faizsiz evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır sorguladı. İşte evlilik kredisi şartları 2024..

Evlilik hazırlığı yapan çok

Evlilik kredisi şartları 2024 araştırmaları yapan çiftlere son dakika açıklaması geldi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı evlilik kredisi başvuru ekranına odaklanan binlerce gencin beklediği an geldi. 150 bin TL evlilik kredisi başvuru yapacak olan çiftler ilk ödeme tarihi için nefeslerini tuttu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş evlilik kredisi başvuru yapanlar için ilk ödeme tarihi açıkladı. Peki, faizsiz evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır? 150 bin TL evlilik kredisi ilk ödeme ne zaman? İşte merak edilenler..

150 BİN TL EVLİLİK KREDİSİ İLK ÖDEME NE ZAMAN?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Gökta, “Resmi nikahı 15-30 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilen çiftlerimizin kredi ödemeleri 21 Mayıs itibarıyla hesaplarına geçmeye başlayacak” diyerek tarihi açıkladı. İlk olarak deprem bölgesinden başvuru almaya başlayan bakanlık Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep Nurdağı ve İslahiye ilçeleriyle start verdi. En çok başvuruyu Hatay’dan alan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına 8563 çift başvuru yaptı.

FAİZSİZ EVLİLİK KREDİSİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Faizsiz evlilik kredisi başvurusu nasıl yapılır Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın internet sitesi aile.gov.tr adresinden ya da e-Devlet üzerinden başvurularınızı iletebilirsiniz. 150 bin TL faizsiz evlilik kredisi başvuruları Hatay, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep Nurdağı ve İslahiye ilçeleri için başladı. Diğer illerdeki gençlerin başvuru yapacağı tarih henüz açıklanmadı. 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi yardımından yararlanmak isteyen kişilerin bakanlığın evlilik öncesi sunacağı eğitim ve danışmanlık hizmetinden yararlanmaları gerekiyor.